ישי: ש"ס לא תקים "חזית חברתית" עם העבודה

יו"ר העבודה ויו"ר ש"ס נועדו לקראת המו"מ הקואליציוני עם קדימה. ש"ס החלה במגעים לתיאום עמדות עם הגימלאים

יו"ר העבודה, ח"כ עמיר פרץ, ויו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, נפגשו היום בתל אביב כדי לדון בגיבוש חזית חברתית משותפת למו"מ הקואליציוני עם קדימה. בליל הבחירות חזר פרץ על ההבטחה שלא להצטרף לקואליציה בלי לקבל שורה של חוקים חברתיים.

בתום הפגישה הודיע יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, כי ש"ס לא תקים "חזית חברתית" עם מפלגת העבודה. ישי אמר, כי בפגישה שמע מהו סדר היום החברתי של פרץ והשמיע את סדר היום הדתי-חברתי של ש"ס.

לדברי ישי, נושא ההמלצה על מועמד לראשות הממשלה לא עלה בפגישה והמלצת ש"ס תיקבע רק לאחר דיון במועצת חכמי התורה. ישי הדגיש, כי יפעל ככל יכולתו כדי לקדם ממשלה "יהודית-חברתית" וייפגש עם כל מי שיהיה צורך, כדי לקדם את סדר היום החברתי של ש"ס.

בתוך כך החלה ש"ס במגעים לתאם עמדות עם מפלגת הגימלאים לקראת המו"מ הקואליציוני עם קדימה. כך דווח בקול ישראל.

מקורביו של פרץ חזרו אתמול על התנאים שלו להצטרפות לקואליציה: הגדלת שכר המינימום, הקטנת מספר עובדי חברות כוח האדם, הגדלת סל הבריאות וחוק פנסיה חובה לכל אזרח.

פרץ קיבל אתמול פניות ממפלגות בימין להקים ממשלה "עוקפת קדימה". גורמים בליכוד ובישראל ביתנו פנו לפרץ והציעו לו להמליץ עליו לתפקיד ראש ממשלה לפני נשיא המדינה, משה קצב, כדי שיקים קואליציה עם הימין ללא מפלגת "קדימה". פרץ לא הגיב לפניות, ומקורביו הבהירו שהאפשרות הזאת לא נשקלת.

בנאום שנשא פרץ בליל הבחירות הוא אמר: "נשבענו לבוחרים ואנחנו לא מתכוונים להתפתות לשום משחקים קואליציוניים. נעשה הכל כדי לחזק את האמינות של אזרחי ישראל בנבחריהם".

ח"כ יצחק הרצוג אמר הבוקר בראיון לקול ישראל, כי על העבודה לקבל תיק בכיר במיוחד בממשלה בהתאם לגודלה. עוד הוא אמר, כי אכן קיימים מגעים להקמת גוש חברתי חוסם בכנסת, וכי נשיא המדינה לא חייב להטיל את הרכבת הממשלה רק על אהוד אולמרט. הרצוג הוסיף, כי המשא ומתן הקואליציוני עוסק בדרישת מפלגת העבודה לתיקונים חברתיים ובמדיניות הכלכלית ולא בסוגיית התיק שיינתן לעמיר פרץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully