ישונו הקריטריונים ליום חינוך ארוך בגנים

שר החינוך, מאיר שטרית, הודיע בדיון בבג"ץ שעד תחילת השנה הבאה יגובשו קריטריונים חדשים, אך לא יגדל התקציב ליישום החוק

החל משנת הלימודים הבאה יונהגו קריטריונים חדשים להפעלת חוק יום חינוך ארוך בגני הילדים, כך הודיע היום שר החינוך, מאיר שטרית, בעת דיון בבג"צ.

הדיון נערך בעתירה שהגישה "העמותה לקיום ויישום יום חינוך ארוך" בה נטען, שהחוק מיושם בצורה חלקית ומונהג רק ב-550 גנים ולא בכל הארץ. השר שטרית אמר בשיחה עם וואלה! חדשות, שהמצב כיום בו ביישובים מסויימים החוק מופעל ללא קריטריונים ברורים הוא אינו מוצדק, ולכן הודיע לבית המשפט על הקמת ועדה מקצועית במשרד, שתקבע קריטריונים שיתבססו על מאפיינים סוציו אקונומיים, לצורך הפעלת החוק. עוד אמר השר שטרית, שמסגרת התקציב לא תשתנה, ושימשך התקצוב בסך 30 מליון שקלים בשנה.

ח"כ רן כהן (מרצ) אמר בתגובה: "השר שטרית גילה לציבור שממשלת קדימה מתכוונת ללכת אחורה בחינוך, ובמקום לדאוג שכל ילד מגיל שנתיים יקבל מסגרת חינוכית הולמת, קדימה תעדיף לפגוע בחינוך הילדים, בתעסקות ההורים ובכלכלת המשק".

יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, אמר בתגובה להחלטה, כי "לאחר שהממשלה רמסה את ההווה, יש בכוונתה לרמוס לנו את העתיד". לדברי ישי, "יש שמבקשים להוביל את החינוך אחורה, חינוך דור העתיד הוא מחויבות שש"ס תילחם כנגד כל מי שייסוג ממנה".

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, תקף את ההחלטה ואמר, כי "ממשלת קדימה בורחת מהנשיאה באחריות לחינוך הילדים ומדובר
בפגיעה חינוכית קשה בילדי הגנים בישובים ובעיירות הפיתוח בהם מתגוררות אוכלוסיות חלשות". לדבריו, "החלטת השר שטרית היא
הסנונית המבשרת על הקיצוצים הבאים של קדימה במערכת החינוך ועל הפרטת גני הילדים ובתי הספר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully