הצעת חוק: רשיונו של רופא מורשע ישלל מיד

ע"פ הנוהל כיום, רופא שהורשע בעבירה שיש עמה קלון ממתין לדיון בוועדת המשמעת של מש' הבריאות לפני שלילת רשיונו, הליך שעלול להימשך שנים

שר הבריאות, [[יעקב אדרי]], יוזם חוק נגד רופאים שהורשעו בעברות שיש בהן קלון. על פי החוק, רשיונו של הרופא ישלל מיד עם הרשעתו על ידי בית המשפט. עד היום גרמה סחבת וביורוקרטיה לכך שרשיון רופאים שהורשעו בעברות מסוג זה נשלל לעיתים שנים אחרי ההרשעה. משרד המשפטים והכנסת צפויים לקבל החלטה בנושא.

"ידיעות אחרונות" מדווח כי כיום טיפול בשלילת הרשיון מתבצע בוועדת המשמעת של [[משרד הבריאות]]. מדובר בתהליך ארוך, שלוקח לעיתים שנים, משום שהרופאים המורשעים מערערים על כך לבית המשפט. ב-2005 הורשעו עשרה רופאים בעבירות של רשלנות בטיפול רפואי, חבלה בזדון, ייבוא [[סמים]] מסוכנים ומעשים מגונים. ב-2004 הורשעו חמישה רופאים בעבירות של אונס ומעשים מגונים רצח, הריגה, קשירת קשר לבצע פשע וסחיטה באיומים. ב-2003 הורשעו שבעה רופאים, ב-2002 הורשע רופא אחד וב-2001 הורשעו שישה רופאים. מתחילת 2006 הורשעו שני רופאים בעברות שונות.

שר הבריאות אדרי הגיע למסקנה כי אין טעם להשהות את שלילת הרשיון, וכי ראוי שהרשיון ישלל לאלתר. אדרי טוען כי לרופא שרצח, בעל קטינה או דקר את אישתו אין מה לחפש ברפואה. אדרי שיגר מכתב לשרת המשפטים, ציפי לבני, בו כתב כי "מבעלי מקצועות הרפואה נדרשת לא רק מיומנות והכשרה מקצועית נאותה, אלא גם תכונות אופי מתאימות ורמה מוסרית, המצדיקות את האמון המיוחד שהציבור מעניק להם....אין זה מתקבל על הדעת שרופא ימשיך בעבודתו- לאחר שהורשע בעבירות שיש עמן קלון – עד לאחר ההליך המשמעתי.

משרד המשפטים צפוי לאשר את הצעת אדרי, ולאחר מכן תועבר הסוגיה לדיון בכנסת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully