חשד ש-2 אמריקאיות מתו מגלולה להפסקת היריון

הנשים מתו לאחר שלקחו גלולה מסוג RU-486 של חברת "מעבדות דאנקן". לאחרונה דווח על 4 מקרי מוות נוספעים שנקשרו בסיבוכים מדלקת חיידקית

רויטרס

שתי נשים אמריקאיות מתו לאחר שלקחו גלולה להפסקת היריון מסוג RU-486. עם זאת, לא ידוע עדיין אם אכן קיים קשר בין נטילת התרופה למותן. "כרגע אנו חוקרים את כל הנסיבות הקשורות בשני מקרים אלו ולא יכולים לאשר את סיבת המוות", נאמר בהודעת מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA).

לאחרונה דווח על ארבעה מקרים נוספים של מוות שנקשר בסיבוכים מדלקת חיידקית, אשר התפתחה לאחר שנשים נטלו גלולות להפסקת היריון. הגלולת מיוצרות על ידי "מעבדות דאנקן" והן נמכרות באופן פרטי. ה-FDA לא ייחס את מקרי המוות האלו לגלולה, אך הוא ממשיך את החקירה.

בשני המקרים האחרונים, לא ברור אם הנשים אכן סבלו מדלקת, ואם כן, האם הן לקו באותה דלקת נדירה אשר זוהתה במקרי המוות הקודמים. הדלקת נקראת קלוסטרידיום סורדלי. על פי דיווח מינהל התרופות, אחת מהנשים מתה מספר ימים לאחר שלקחה את הגלולה. מקרה המוות השני אירע שבועות מספר לאחר נטילת הגלולה.

ה-FDA דיווח, כי קיבל את הנתונים על מקרי המוות מחברת דאנקן, אשר פרסמה הודעה האומרת כי יש מידע מועט ביותר על המקרים. "אנחנו נמשיך לבחון את המידע, ברגע שהוא יהפוך לזמין, ונדון במקרה עם מנהל התרופות", אמרה החברה.

הגלולה, הנקראת גם "מיפפרקס" או "מיפפריסטון", אושרה כתרופה להפסקת היריון במשך 49 ימים ופחות מאז קיום יחסי המין. תרופה נוספת, בשם "מיספרוסטול" ניתנת לנשים לאחר יומיים, על מנת להשלים את הליך ההפלה. כ-560 אלף נשים לקחו את הגלולה, מאז אושרה בספטמבר 2000 אמרה החברה.

תווית התרופה מזהירה מפני האפשרות לדלקת חריפה במקרים נדירים, אשר עלולה להופיע גם לאחר הפלה בניתוח. בהודעה של ה-FDA הוזהרו הרופאים והנשים לשים לב לדלקת לאחר נטילת הגלולה ולשים לב לסימפטומים כמו כאב בטן עז, בחילה, הקאות, שלשולים וחולשה עם או בלי חום.

עוד נאמר בהודעה, כי הרופאים צריכים לשקול טיפול אנטיביוטי אם הם חושדים בדלקת וכי יש לשקול הזמנת בדיקות דם, על מנת לזהות את הדלקת בחולות שלא פיתחו כל סימפטום חריג.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully