וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

באלסקה רוצים לדפוק שאכטה למען ישו

רחביה ברמן

12.3.2006 / 14:19

בימ"ש אסר להשעות תלמיד, שתלה מול המוסד שלט "מורידים ראש למען ישו". וגם: מולדת הבייסבול ניצלת מפדיחה. השבוע בארה"ב

בית משפט פדרלי ב[[סן פרנסיסקו]] קבע כי מנהלת בית ספר מ[[אלסקה]] פגעה בזכויותיו החוקתיות של נער בן 18, כשהשעתה אותו ל-10 ימים לאחר שתלה שלט עליו כתב "להוריד ראש למען ישו" מול שער בית הספר. (לגולשים שומרי החוק: "להוריד ראש" פירושו לעשן מריחואנה או חשיש ב"[[באנג]]"). את השלט הניף ג'וזף פרדריק, מבית הספר דאגלס בעיר ג'ונו, בתקווה שיראו אותו בטלוויזיה בזמן שהלפיד האולימפי חלף על ברחוב של בית הספר.

המנהלת, דברה מורס, קבעה שמעשיו מחבלים במסר החינוכי של בית הספר ובהסברה שלו נגד שימוש בסמים. ערכאה נמוכה יותר באלסקה דחתה את טענתו של פרדריק כי זכות הביטוי שלו נפגעה, אולם בית המשפט הפדרלי של המחוז התשיעי בסן פרנסיסקו הפך את הפסיקה הזו וקבע כי בית הספר, כישות ממשלתית, כבול לתיקון הראשון של החוקה ואינו רשאי למנוע התבטאות המנוגד למטרות שהציב לעצמו. עוד קבע בית המשפט כי לפרדריק היתה הזכות לתלות את השלט שלו, משום שזה נעשה שלא בזמן הלימודים ולא בשטח בית הספר.

לא מתעסקים עם מלאכי הגיהנום

במשפט משעשע אחר, מצא עצמו תאגיד [[דיסני]] מסובך עם יריב די מפחיד – כנופיית האופנוענים "מלאכי הגיהינום" (Hell's Angels). התאגיד מפיק סרט שייקרא "חזירי הפרא", על חבורה של גברים בגיל העמידה שיוצאים למסע אופנועים ונתקלים בחבורה של מלאכי הגיהינום. הארגון, שרשום כתאגיד מאז 1948, תובע את דיסני על שימוש בשמם ובסמל הגולגולת שלהם.

הארגון מציג את עצמו כ"קבוצה של חובבי אופנועים", אולם רשויות החוק טוענות שהם קשורים לעבירות סמים ופשע מאורגן. עם זאת, הארגון זכה ב-1998 בתביעת נזיקין בסך 990 אלף דולר נגד משרד השריף של מחוז סנטה קלרה בקליפורניה, שביצע פשיטה כושלת על מתחם של הארגון.

היועץ של בוש נחשף כקלפטומן

היועץ הבכיר של הנשיא בוש למדיניות פנים, קלוד אלן, התפטר לאחרונה. בזמנו טען אלן שהוא רוצה "יותר זמן עם המשפחה", אבל כעת מתברר שהוא כנראה רצה יותר זמן עם סניגורו, לאחר שנתפס בגניבה והונאת חנויות כלבו. מסתבר שמר אלן היה קונה מוצרים, שם אותם באוטו, ואז נכנס בחזרה לחנות, לוקח מוצרים זהים, הולך לקופה ו"מחזיר" את המוצרים שרכש כדי לקבל זיכוי. לא ברור מה הניע את מר אלן לבצע את ההונאות הללו (הוא חשוד בביצוע אותה נוכלות 25 פעמים) אבל זו לא היתה מצוקה כספית. אלן רכש לפני חצי שנה בית חדש ב-958 אלף דולר.

בצד השמאלי של המפה הפוליטית מתקשים להסתיר את השעשוע, שכן אלן, שהיה העוזר השחור הראשון שהעסיק הסנאטור השמרן מצפון קרוליינה ג'סי הלמס, נודע כאיש ימין-דתי די קיצוני. בוש רצה למנותו לשופט פדרלי, אולם הדמוקרטים חסמו אותו בפיליבאסטר בטענה שאדם שתוקף את "המתרוממים האלה" אינו ראוי לשפוט אחרים.

במקביל, גם שרת הפנים של בוש, גייל נורטון, תפרוש בקרוב מתפקידה. שמה של נורטון עלה בהקשר של פרשת הלוביסט המושחת ג'ק אברמוף. נורטון פעלה במהלך כהונתה בתפקיד לפתוח אדמות פדרליות (כולל שמורות טבע) לקידוחי נפט, ולפתוח חלקים נרחבים משמורת הטבע הענקית [[ילוסטון]] לנסיעה של טרקטורוני-שלג.

הפטיש ממשיך לדפוק

מי שמצבו טוב מכפי שיריביו קיוו הוא "הפטיש", חבר בית הנבחרים מטקסס טום דיליי, שנאלץ להתפטר מתפקידו כמנהיג הרוב בבית הנבחרים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום באשמת הלבנת הון. דיליי התמודד בפריימריס על המועמדות הרפובליקאית למושב שלו, במה שהוגדר כאיום הממשי הראשון על מעמדו זה עשרים שנה. אם זה איום אמיתי, הפטיש יכול להיות שקט. במירוץ שכלל ארבעה מועמדים זכה דיליי ב-64% מהקולות והוא יתמודד בבחירות הכלליות בנובמבר מול הדמוקרט ניק למפסון, חבר קונגרס לשעבר.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

הטיפול שמאריך את חייהם של חולי סרטן ריאה

בשיתוף העמותה הישראלית לסרטן ריאה

פתאום אף אחד לא זוכר את ג'ק

קת'רין האריס, מקורבת של בוש שהיתה מעורבת בעיוותי ההצבעה במדינת פלורידה בבחירות של 2000, נמצאת בימים אלה תחת לחץ מצד אנשי הקמפיין שלה עצמה לפרוש מהמירוץ לסנאט, בשל חשיפת קשריה הקרובים עם מר אברמוף, כוכב המדור בשבועות האחרונים. דמוקרטים, שמאד מאד רצו לראות את האריס מתרסקת, עלולים עוד להצטער שזה קורה מוקדם כל-כך, כי זה נותן לרפובליקאים זמן למצוא מועמד או מועמדת מעט פחות מעוררי מיאוס.

והאריס לא לבד. בראיונות לכתב הירחון "וניטי פייר" דייויד מרגוליק, לועג אברמוף לכל אלה שפתאום "לא ממש מכירים אותו באופן אישי". בין המכחישים שזוכים לחצי הלעג של האיש: הסנאטור ג'ון מקיין, שטען ש"מעולם לא שזפה עינו את אברמוף עד שהופיע בפני ועדת הסנאט לענייני אינדיאנים. אברמוף בתגובה: "כשפגשתי אותו, עיניו לא היו עצומות. מצער שמקיין הצטרף לחולי האמנזיה". ניוט גינגריץ', לשעבר יו"ר בית הנבחרים החולם על פי השמועות על ריצה לבית הלבן, טוען ש"לא ראה את אברמוף כל-כך הרבה זמן, עד שלא היה מזהה אותו ברחוב". אברמוף בתגובה: "יש לי יותר תמונות שלי עם ניוט מאשר עם אשתי". ואחרון חביב: הנשיא בוש, שטען כי "לא הכיר את אברמוף היטב, אם בכלל". אברמוף בתגובה: "הוא הכיר אותי מספיק טוב כדי להתייחס לעברי כמרים משקולות ולשאול "כמה אתה דוחק היום, בחור שרירי".

בקיצור, עושה רושם שאברמוף ופרקליטו לגמרי מתכוונים למה שהם אומרים, כשהם אומרים שאברמוף "ינקוב בשמות" וש"אני (אברמוף) אצטרך להתמודד עם מה שעשיתי, וכך גם אנשים אחרים".

בדיחה גרועה

באלבאמה נתפסו שלושה צעירים, שהודו בהצתת תשע כנסיות שחורות באזורים כפריים במדינה. השלושה, סטודנטים במכללות מקומיות, אמרו לחוקריהם שעשו את המעשים כ"בדיחה שיצאה מכלל שליטה". הגדרה זו מתייחס לחמש ההצתות הראשונות. ארבע האחרונות, שבוצעו בחלק שונה של המדינה, היו, לדברי הסטודנטים בעלי ההומור המתוחכם, ניסיון לבלבל את החוקרים. מנהיגי הקהילות שכנסיותיהן נשרפו, ואשר חששו מהתחדשות גל אלימות נגד שחורים כמו בשנות ה-60' הפגינו גדלות נפש. אחד אמר שהוא דואג לחשודים כאנשים, ורוצה להבין את מניעיהם. אחר אמר שעל בני קהילתו להתגבר על רגשותיהם ולסלוח לעבריינים.

מדרום תיפתח הטובה

ולסיום, ארה"ב ועיסוק הפנאי הלאומי שלה ניצלו אתמול ממבוכה עצומה, לאחר שהנבחרת הלאומית קיבלה קצת סיוע ממקסיקו והביסה את דרום אפריקה 17:0 (המשחק הופסק בתוצאה זו מטעמים הומניטריים), כדי לעלות לסיבוב השני של אליפות העולם בבייסבול. האמריקאים נזקקו להצלה ורווח ממקסיקו לאחר שהפסידו במפתיע לקנדה במסגרת הסיבוב הראשון. אילו היו המקסיקאים והקנדים עושים קומבינה נגד היאנקים, ומסכמים על ניצחון 1:0 למקסיקו, היו שתיהן עולות ומשאירות את מולדת המשחק בבית עם פרצוף אדום ביותר, זמן קצר לאחר הביזיונות של ארה"ב באליפות העולם בכדורסל ובאולימפיאדה. אבל המקסיקאים הוכיחו רוח ספורטיבית בהרבה מזו של גרמניה ואוסטריה במונדיאל 1982, ניצחו 9:2 ונתנו לגרינגוס להראות את הפרצוף שלהם בציבור. האמריקאים טרם שלחו פרחים אל מדרום לגבול.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully