וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השופטת בייניש דורשת התנצלות מאלי ישי

12.3.2006 / 13:57

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית שיגרה מכתב חריף ליו"ר ש"ס, בו היא דורשת ממנו שיחזור בו מההשתלחויות כנגדה, לאחר שכינה אותה "ראש משטרת המחשבות"

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופטת [[דורית בייניש]], דורשת מיו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, לחזור בו מהביקורת החריפה שהטיח נגדה בעקבות החלטתה לפסול קטע מתשדיר התעמולה של ש"ס. ישי כינה את בייניש: "יושבת ראש משטרת המחשבות".

במכתב חריף ששיגרה לח"כ ישי כותבת השופטת בייניש כי "בתמיהה רבה שמעתי את דבריך שפורסמו באמצעי התקשורת. צר לי כי נמסרו לציבור דברים שאינם מדויקים. אין לי אלא לקוות כי בעת שדיברת העובדות לא היו בידיעתך".

בייניש צינה כי לא פסלה תשדיר בו סיפר הרב [[עובדיה יוסף]] למאזיניו על המלאך ועל היהודי שהגיע לגן עדן בזכות המעשים הטובים של ש"ס. לדבריה, היא פסלה את ברכת "מי שבירך" למצביעי ש"ס מפי הרב יוסף, בה נאמר כי כל מי שיצביע ש"ס תבוא 'ברכה להם, נשיהם, ובניהם ותלמידיהם וכל משפחותיהם ויתן אושר וכבוד, בריאות טובה...יחדש את נעוריהם...הצלחה ובריאות וכל טוב".

בייניש הדגישה כי נציג ש"ס בוועדת הבחירות המרכזית, יהודה אבידן, הסכים להסרת הקטע ועל רקע עובדות אלה "אין להבין את ההשתלחות החמורה שכוונה כלפי וכלפי החלטתי". בייניש הביעה תקוה שישי ימצא את הדרך הראויה לחזור בו מן הדברים שחמורים שהשמיע "שכוונו לא רק נגדי אישי, אלא כנגד התפקיד הציבורי החשוב של יו"ר ועדת הבחירות וכנגד המאמצים הנעשים כדי למנוע הפרת חוק".

יו"ר ש"ס, אלי ישי, מסר בתגובה כי מכתבה של בייניש הוא "הוספת שמן למדורה". "לנו נאמר שפסילת תשדיר 'מי שבירך' כוללת את תשדיר 'גן עדן'. השופטת מבקשת למנוע מהרב את ברכת התורה, כנראה שהשלבהבא הוא לאפשר לימוד תורה רק במרתפים ובחשיכה. אם השופטת לא פסלה את תשדיר 'גן עדן' ולא התכוונה לפסול אותו, אנחנו נשמח להעלותו".

בשינוי הגיבו בהשתלחות ואמרו "תרבות השקר של ש"ס אינה חדשה, מה שחדש הוא הניסיון של ש"ס להסתיר אותה. מסתבר שכשאשר מגרדים מעל הפודל את המסיכה, מתגלה זאב שמתחשק לו על כיפה אדומה".

"הבטחה זרה ליהדות"

קודם לכן ביקש יו"ר רשימת חץ, ח"כ אברהם פורז, מבייניש להוציא צו מניעה נגד תנועת ש"ס שיאסור עליה לשדר את תשדיר הבחירות בו מבטיח הרב יוסף לכל מי שיצביע ש"ס כי יגיע לאחר מותו לגן עדן. ח"כ פורז מציין כי למרות החלטתה של ביניש לפסול את הקטע הזה בתשדיר, הוא מופץ ומשודר באמצעות לוויין לעשרות אלפי אזרחים ולמאות בתי כנסת. בבקשתו מציין פורז כי על בייניש למנוע מש"ס להשתמש בערוצים הפיראטיים כדרך עוקפת לערוצים החוקיים.

ח"כ פורז הוסיף כי פרסום עם דברי ההבטחה של הרב יוסף מהווים עבירה על החוק הקובע עונש של חמש שנים או קנס של 20 אלף שקלים על מי שמשדל אדם להצביע בעד רשימה מסוימת בדרך של הבטחה להעניק ברכה. "הבטחות הרב עובדיה הן בגדר שוחד בחירות", כתב פורז בפנייתו, "ישנו חלק גדול בציבור, ובמיוחד בציבור של ש"ס, הרואה בברכת הרב דבר היכול להיטיב עמו".

[[צביה גרינפלד]], המועמדת החרדית הממוקמת במקום שישי ברשימת מרצ לכנסת, אמרה בתגובה כי "ש"ס והעומד בראשה, הרב עובדיה יוסף, עוסקים זה שנים בהטעיה שיטתית של קהל המאמינים בישראל. כל יהודי צריך לדעת כי אין אדם על פני האדמה שיודע מהם פסקי הקדוש ברוך הוא. ההבטחה של הרב לגן עדן למצביעי ש"ס מקבילה במהותה להבטחת הקיצונים האיסלאמים ל-72 בתולות בגן עדן והיא זרה לחלוטין לרוח היהדות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully