וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זו את, באבו אבוהה

נעם פלג

12.3.2006 / 11:20

נעם פלג חושב שהזלזול בעמיר פרץ יכול להתחפש להרבה דברים, אבל תמיד יישאר גזענות

אף אחד לא טוען שצריך להצביע לעמיר פרץ רק כי הוא מרוקאי. גם בראיון החצי מתבכיין שלו בסוף השבוע הוא לא טען שמוצאו הוא הסיבה לשלשל לקלפי פתק עם האותיות "אמת". הוא בסך הכל ביקש להיבחן על פי רקורד העשייה שלו והתוכניות אותן הוא מציג בפני הבוחר, בלי משוא פנים.

ומשוא הפנים הזה קיים, ועוד איך קיים. הטיעונים הכאילו ענייניים שיורדים לציציותיו נועדו בסך הכל לכסות את המבושים ואת הבושה של הגזעניים בארון. כל חצי התבטאות שנאמרה בעמידה על ארגז בפני קהל פועלים מפוטרים הופכת לאות קין על מצחו של פרץ. כל עוול בשוק העבודה שנעשה בעשר השנים האחרונות ולא הפך להיות מאבק הדגל של ההסתדרות הופך ל"אקדח מעשן" בידיהם של המתנגדים. להוכחה הניצחת שפרץ הוא סתם דמגוג עלוב שלא באמת ראוי להיות משהו, מישהו.

כבר שנים שלא היה כאן פוליטיקאי עם דעות מגובשות כל כך כמו עמיר פרץ. תקראו לזה נאיביות, תמימות, תעוזה או אפילו חוסר ניסיון. אבל אל תבטלו את הדברים במחי יד, בנדנוד ראש, צקצוק שפתיים ואל תסננו בחצי פה "מה כבר הוא מבין". הזלזול הזה הוא הוא הגזענות. איש מאותם פוסלים לא מדקדק כך בתוכניותיו של ביבי או של אולמרט, ולא שהאחרון מציג איזושהי עמדה בנושא כלשהו.

עדת השוטים בתקשורת שמעריצה את האדמה עליה ביבי דורך ואומרת הן אחר תוכניותיו הכלכליות תורמת גם היא לשיח הגזעני על תוכניתו של פרץ. כלכלה איננה מדע מדויק והיא עניין של השקפת עולם, של גישה למציאות. ביבי, רהוט ומשכנע בדרכו, נוהג לעבור בארץ ולתת שיעורים בכלכלה, בתור המבין הגדול. מנגד, כשהאיש עם השפם מסביר למה העלאת שכר המינימום תתרום לכלכלה ולמשק, הוא מיד נתפס כפופליסט. סליחה, ולהוריד מיסים זה לא פופוליסטי? לא, כי את זה אומר "מר כלכלה", גירסת 2006 ל"מר טרור".

ופרץ, מר מה הוא? הוא לא נתפס כמר או כאדון, אלא כמישהו שלא יודע מהו מקומו, שבטעות השתחל למשחק של הגדולים, שמעיז לשחק במגרש האמיתי ולהתמודד על המקום הראשון. מועמדותו וקיומו הם איום על הזהות האשכנזית ועל ההיררכיה בחברה הישראלית. אבל כיון שלא יפה להגיד את זה בקול רם, קל יותר להיצמד לטעויות הגהה בעמוד 27 למטה במצע המפלגה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully