וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השר עזרא: ועדת עמונה לא שואפת להגיע לאמת

12.3.2006 / 11:06

השר לביטחון פנים אמר כי האיסור שהטיל על קציני משטרה להופיע בוועדה נובע מעיסוק הוועדה ב"נושאים לא רלוונטיים". גורמים בוועדה: עזרא דואג לכבודו האישי

השר לבטחון פנים, גדעון עזרא , אמר היום כי האיסור שהטיל על הופעת קציני המשטרה בפני ועדת החקירה לאירועי עמונה לא הוטל בעקבות הצתת רכבו של הקצין ביום שישי, אלא בגלל שהוועדה היא פוליטית ו"אינה שואפת להגיע לאמת" אלא עסוקה בחקירת סתירות בעדויות בנושאים שוליים.

עזרא אמר כי הוא עצמו ימשיך להופיע בפני הוועדה וימסור את גירסתו כפי שהיא. לטענתו, הוועדה ביקשה שתנ"צ מאיר בוקובזה, סגן מפקד מחוז ש"י, יופיע בוועדה, למרות שתא"ל יאיר גולן, מפקד אוגדת [[יהודה ושומרון]], אשר פיקד על המבצע, לא התבקש להופיע בפניה. לדבריו, לא יכול להיות שאיש הצבא שנתן את ההוראות לא מופיע בפני הוועדה.

לדברי עזרא, גם הוא וגם מפכ"ל המשטרה ביקשו מהוועדה להמתין עם חקירתה עד לסיום תחקיר האירוע במשטרה, אך הוועדה לא נענתה לבקשתם.

כדוגמא לנושא לא רלוונטי שנחקר בוועדה, מביא עזרא את התניידות כוחות המשטרה. עזרא טען בפני הוועדה כי כוחות המשטרה הלכו ברגל מחשש שהכבישים יהיו חסומים, למרות שלשיטתו נושא זה אינו חשוב לחקירת האירועים כלל.

עזרא מאשים כי הליכוד והאיחוד הלאומי-מפדל מחפשים כל דרך להראות שהשלטון לא פעל כראוי בנושא פינוי [[עמונה]]. לדבריו, הם מחפשים סתירות ב"נושאים לא משמעותיים", מביאים עדים שידי חלקם, לדעתו, לא נקיות וקטעי סרטים שהם רק חלק קטן מהסרטים שצריך לראות.

"אני לא מתכוון שאיש מהמשטרה יופיע בפני הוועדה מכל הסיבות שציינתי, אם הוועדה תרצה אני אופיע. אני פועל על פי החוק, ואמשיך כך", אמר עזרא בראיון לגלי צה"ל. עזרא האשים עוד כי הוועדה משמשת לתעמולת הבחירות של הח"כים אריה אלדד ואורי אריאל (איחוד לאומי-מפדל).

גורמים בוועדה: עזרא חושש לפגיעה בכבודו האישי

מוקדם יותר היום הציבו גורמים בוועדת החקירה אולטימטום לעזרא, ואמרו כי הסיבות לכך שעזרא אינו מאפשר לקציניו להיחקר בוועדה הן אישיות. עוד נאמר, כי קציני משטרה אמרו שהם מעוניינים להופיע בפני ועדת החקירה ללא תיווכו של עזרא. יש מי שטוען, שהסיבה העומדת מאחורי האיסור שהטיל על הקצינים היא חשש לפגיעה בכבודו האישי - ולא בכבוד המשטרה.

לפני שבועיים אסר עזרא על הקצינים להופיע בפני ועדת החקירה מטעמי ביטחון. הוא נעתר לבקשת ראש ועדת החקירה, ח"כ יובל שטייניץ, לחקור את הקצינים, אך התנה זאת בקיום החקירה בדלתיים סגורות.

ביום שישי, לאחר שאלמונים הציתו את מכוניתו של סנ"צ חיים פדלון בביתו בחדרה, הודיע עזרא שוב שקציני המשטרה לא יופיעו בפני ועדת החקירה, מחשש לביטחונם האישי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully