וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החלו הטיעונים לעונש במשפטו של ח"כ יאיר פרץ

8.3.2006 / 12:33

חבר הכנסת מש"ס הודה בקבלת דבר במרמה לאחר שהגיש עבודה שלא הוא כתב כדי לקבל תואר אקדמי. התביעה דורשת הרשעה ומאסר על תנאי

בבית משפט השלום בתל אביב נפתח שלב הטיעונים לעונש במשפטו של חבר הכנסת יאיר פרץ מש"ס, שהודה כי הגיש עבודת גמר שלא הוא כתב, כדי לקבל תואר אקדמי. בקול ישראל דווח, כי המשורר והסופר ארז ביטון העיד עדות אופי מטעם ההגנה. חבר הכנסת פרץ הודה בעסקת טיעון בקבלת דבר במרמה ופרקליטיו מבקשים שלא להרשיעו. התביעה מבקשת הרשעה פלילית ומאסר על תנאי.

במקור כלל כתב האישום נגד פרץ שני סעיפים. האישום הראשון עסק בניסיונו לכאורה של פרץ לקבל תואר אקדמי מאוניברסיטת בר אילן, בתקופה שבה שימש עוזר שר העבודה והרווחה. לטענת התביעה פנה פרץ לאברהם קלינגר, בעל קשרים באגף ההשתלמויות באוניברסיטה, וביקש ממנו להשיג עבורו תואר כוזב. השניים סיכמו, כי עם העברת התעודה יקבל קלינגר מפרץ עשרת אלפים שקל. באוקטובר 1997 העביר פרץ לקלינגר 1,500 שקל. מסיבות שאינן קשורות לפרץ, לא העביר לו קלינגר את התעודה הכוזבת.

באישום השני נטען, כי פרץ התעניין בלימודים בשלוחת ברלינגטון. פרץ נרשם ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה בפברואר 1998, וקיבל אישור זכאות אחרי שלושה חודשים. פרץ מואשם, כי נטל באמצעות עוזריו עבודת גמר של תלמידה בשם רחל גנדלמן ותלמיד אלמוני אחר שהושארו בספרייה כדוגמה לעבודות מצטיינות, והגיש את העבודות לאחר שהחליף את עמוד השער, בהציגו מצג שווא כאילו הכין את העבודות בעצמו כדין.

בנוסף נטען בכתב האישום המקורי, כי עלות הלימודים בשלוחת ברלינגטון עמדה על 25 אלף שקל. לפי כתב האישום, מנכ"ל החברה שהפעילה את השלוחה, אברהם אבן חן, איפשר לח"כ פרץ ללמוד בה מבלי שנדרש לשלם את שכר הלימוד. לדברי התביעה, פרץ ידע כי הפטור משכר לימוד ניתן לו בגלל מעמדו ותפקידו הציבורי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully