וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבלוג של נימרוד לב

נימרוד לב

8.3.2006 / 12:00

הליכוד ניקה אורוות, בעוד שבקדימה השחיתות פושה. ואיך מממנים בקדימה את השחיתות? בכסף שעשה נתניהו ביישום מדיניות כלכלית שטובה לנו האזרחים. הבלוג, כל ראשון ורביעי

דוגמה לחשיבותה של התחרות החופשית גילינו בתחקיר המקיף על שחיתותם השלטונית של קדימה ואנשיה, שחשף באומץ רביב דרוקר בערוץ 10. מדובר באירוע נדיר בנוף העיתונות הישראלית העכשווית, שההישג הכי גדול שלה בשנים האחרונות מתבטא בהצלחתה להמציא מושג חדש לביזוי העיתונות: אתרוגיזם. ערוץ 10 הצעיר מתחרה על רייטינג מול שני ערוצים ותיקים ומבוססים יותר, שמפגינים שאננות של מונופול וזלזול בציבור, ובכך מבדיל עצמו מה"תוכיאדה" הכללית, ועושה עבודה עיתונאית אמיתית בחשיפת אי סדרים ושחיתות שלטונית.

כלכלת נתניהו מבוססת על פירוק המונופולים שהם אסון לחברה מתוקנת, ועל תחרות חופשית שעיקרה הוא ביקוש והיצע. ככל שההיצע גדול יותר, כך גם השירות שמוצע לנו, האזרחים, טוב יותר. נותני השירותים מתאמצים ומחזרים אחרינו. בלי תחרות חופשית, לא היה ערוץ 10 מוציא את עצמו מכלל האתרוגיזם ומשחרר את הסוד הגדול: שהבלון של קדימה הוא בלון המבוסס על שחיתות. שמשפחת שרון, בעזרתם הפעילה והישירה של אולמרט ועוזריו ובעזרתם של בעלי מישרות אחרים בקדימה כמו ציפי לבני ואחרים, הקימה וניהלה רשת של טובות הנאה, וכך השתלטה על מוקדי הכוח במדינה.

היקפה המדהים של השיטה מוכיח עד כמה עמוק הצליחו לחדור הגורמים המושחתים אל תוך מוסדות השלטון שלנו, וכמה רחבה היא פרישתם. אבל יותר מכל כואב לגלות שגם התקשורת הישראלית לוקחת חלק בשחיתות הכללית. התקשורת שתפקידה להגן על הציבור מפני ממשלה מושחתת, גם היא כבר חלק מהקומבינה הכללית. תפקידה הוא לטשטש את העובדות אל תוך מסך עשן, מבלי לתת לציבור יכולת לראות את התמונה השלמה, רק חלקיקי עובדות שכביכול אינם נקשרים זה בזה, בכדי שלא לעורר חקירה.

אבל מחקר חדש מלמד שהציבור אינו טיפש: כ-60% מהציבור מרגישים שכלי התקשורת אינם מספקים להם מידע מהימן, וכי התקשורת מקדמת את מפלגת קדימה. כשגם התקשורת בוחרת בקידום אינטרסים אישיים במקום באחריות לאומית, עם ישראל נותר ללא מי שישמור עליו. לכן הפעם כולנו חייבים להיות ערניים יותר מתמיד, ולבחור להתנער מאלו המשתמשים בקופה הציבורית לצרכים אחרים מלבד לקידומנו אנו, האזרחים.

בדיוק בשביל זה יש בחירות.

בזמנו התפטר רבין רק בגלל חשבון דולרים טיפשי שהחזיקה אשתו בחו"ל. על פי דרוקר, נורמות פסולות ומנוגדות לחוק, אינטרסים וחלוקת טובות הנאה, הם היסודות שעליהם נבנתה מלכתחילה מפלגת קדימה. נדמה לי שבארה"ב או בדנמרק היו פוסלים רשימה כזו מלרוץ בבחירות. אבל לא אצלנו. כאן נותנים לחתול לשמור על השמנת. את מי שולחים לחקור את רשת השחיתות שנחשפה? את היועץ המשפטי מזוז, גם הוא מינוי של שרון. תהליך עירוב הרשויות בישראל מגיע לשיאו, וכך יכול איש קדימה נוסף שכנגדו מוגש כתב אישום, צחי הנגבי, לתקוף את יו"ר התנועה לאיכות השלטון ולהאשימו שהוא מבצע את עבודתו הציבורית רק כדי לקדם את עצמו.

אל תתנו לבלבל אתכם ולטשטש את האמת. תזכרו שהליכוד של היום אינו קשור בשחיתות של פורשיו שיצרו את קדימה. רק שבעה שבועות חלפו מאז נבחר נתניהו לעמוד שוב בראש הליכוד, וכבר אושש והבריא את המפלגה שעברה התקפה מתוכננת, כמו מיתקפת טרמיטים על עץ. ממש כפי שהבטיח לאחר בחירתו, נתניהו שיקם את תנועת הליכוד והיא כיום נקיה מאותם עשבים שוטים המשתייכים לקבוצת קדימה, שהשתלטה על הליכוד בתקופת שרון והשחיתה אותו. בראיון בערוץ הראשון מספר נתניהו שאינטרסנטים פוליטיים לא היו מעזים אפילו לנסות ולפנות אליו, כי מן הידועות במערכת הפוליטית שמנתניהו אי אפשר להשיג הטבות, טובות הנאה ומינויים פוליטיים.

גם הישגיו במשרד האוצר, הצומת שבו מתרכז רוב רובו של הכסף הישראלי, נעשו ביושר ובניקיון כפיים, תוך כדי העסקת אנשי מקצוע מהטובים והמוכשרים ביותר שבנמצא. כל טירון במערכת הפוליטית יודע עובדה זו. הגיע הזמן שגם אתם תדעו אותה, ואל תתנו לבלבל אתכם בסיפורים מצוצים מן האצבע.

נתניהו מעולם לא היה חלק מהסידור המלוכלך הזה; נתניהו תמיד פעל ופועל במקצועיות וביושר ציבורי, ולכן תוקפים אותו כל אלו שמסודרים טוב בקומבינה. מקצועיות ויושר ציבורי מניבים תוצאות וצמיחה, בעוד השחיתות מפוררת ומרסקת את המדינה. אז אל תספרו לי שזה לא מעניין את הציבור הישראלי. הכספים הללו שמממנים את רשת השחיתות יוצאים ישירות מהכיס שלנו, והאתננים הללו באים על חשבוננו, משלמי המסים. כשנסכים להתייעל, נוכל ליהנות מחלוקת העוגה התקציבית שבמדיניותו של נתניהו: פחות כסף שהולך למימון פעילותה של ממשלה מנופחת ומושחתת מותיר יותר כסף לרווחת הציבור. אנחנו משלמים פחות מסים ומקבלים שירות טוב יותר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully