וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קצב: עשינו עוול כשהעלינו את האתיופים

5.3.2006 / 19:14

הנשיא אמר את הדברים לוועדת השרים למאבק באלימות, לאחר שהוצגו לו נתונים על מעורבות הנוער האתיופי בפשיעה

נשיא המדינה, משה קצב, אמר לוועדת השרים למאבק באלימות, כי "לפעמים אני מרגיש, שעשינו עוול לאוכלוסיה האתיופית, בכך שהעלנו אותם לארץ".

הדברים נאמרו לאחר שהוצגו בפניו נתונים, לפיהם במהלך שנת 2005 חלה ירידה של 11% במעורבות בפשיעה של בני נוער שעלו מאתיופיה, וירידה של 10% בפשיעת בני נוער עולים מחבר העמים.

משרד הקליטה מיהר להגיב לפרסום הדברים, ופירסם הודעה בה נאמר כי הציג לנשיא "נתונים מרשימים על ירידת אחוזי הפשיעה בקרב בני נוער יוצאי אתיופיה, הודות לפעילות מאומצת של המשרד בתחום זה". לדברי המשרד, "העולים מתמודדים עם הליך קליטה מורכב, אך המשרד רואה בעלייה מאתיופיה סיפור ציוני מופלא ורב הישגים, וככל שהחברה הישראלית תדע לחבק את העולים לחיקה, לצד עבודה נכונה מצד כל הגורמים, כך תגבר הצלחתה".

ראש רשימת "עתיד אחד", אברהם נגוסה, הגיב לדבריו של הנשיא ואמר, כי "לעיתים גם אני מתחרט שמשה קצב הוא נשיא מדינת ישראל.
צר לי שהנשיא שוכח שהוא מייצג את כולם ללא הבדל מוצא, גזע ומין. כעולה חדש מאיראן הוא בוודאי מודע למצוקתם של עולים חדשים".

800 אלף שקל למאבק באלימות

כתב "הארץ", יהונתן ליס, מוסיף:

ועדת השרים למאבק באלימות בחברה הישראלית, בראשות השר גדעון עזרא, הציגה היום בפני הנשיא את תג המחיר ליישום המלצותיה. על פי הערכות הוועדה, יידרש תקציב של כ-800 אלף שקל ליישום התוכנית למאבק באלימות. מרבית הכסף מיועד למשטרת ישראל, לשם אכיפת הפשיעה, ולמשרד החינוך כדי להפעיל תוכניות לימוד שונות שיביאו לצמצום אלימות בבתי הספר ובקרב בני הנוער.

אחת ההמלצות המרכזיות שהוצגו היתה להפוך את הוועדה לגוף עליון שיעקוב אחרי יישום ההמלצות השונות במשרדי הממשלה השונים בעתיד.

חברי הוועדה אישרו את המלצותיהן של שש ועדות משנה, שעסקו בין היתר בנושא מניעת אלימות במערכת החינוך, הקמת משטרות עירוניות במועצות המקומיות בישראל ושינויי חקיקה הדרושים לשם הקלת אכיפת האלימות. המלצה מרכזית שהתקבלה ועתידה להתגבש במאי הקרוב היא הקמת הרשות להגנת עדים במשרד לביטחון פנים, שתספק מימון ואבטחה לעדים שנמנעו עד כה מלהפליל עבריינים בשל חשש לנקמה.

הוועדה הוקמה על ידי ראש הממשלה, אריאל שרון, ביוני האחרון בעקבות סדרת אירועים אלימים בהם היו מעורבים בני נוער. מאז התכנסו חבריה עשר פעמים, ובין היתר הם סיירו במעון מסילה לנערות בסיכון, בבית הסוהר אופק לנערים ובמרכז לנפגעי תקיפה מינית בבית החולים וולפסון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully