וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אולמרט: מגוחך שראשי המוסלמים בראש המחאה

5.3.2006 / 10:30

בישיבת הממשלה עקץ אולמרט את ראשי המוסלמים ואמר כי יש גורמים שמנסים לעשות מהאירוע בכנסיית הבשורה בנצרת רווח פוליטי

ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, פתח הבוקר את ישיבת הממשלה בהתייחסות לאירוע ב[[נצרת]] ביום שישי, בו התבצרו בני הזוג חביבי ובתם ב[[כנסיית הבשורה]] ופוצצו נפצים.

אולמרט מתח ביקורת על המנהיגות המוסלמית במדינה שניצלה, לדבריו, את האירוע לצרכים פוליטייים. אולמרט ציין כי "יש כאן ניסיון לעשות מהאירוע הזה רווח פוליטי. יש משהו כמעט מגוחך שראשי הציבור המוסלמי, שאיננו מצטיין בגילויי סובלנות כלפי הנצרות, צועדים בראש מצעד המחאה בשל תקרית שנגרמה ע"י זוג תמהוני ומציע למנף את הדברים בתקופת הבחירות".

אולמרט קרא לכל הגורמים "לגלות איפוק ואחריות, ולא לגרור את האירוע המצער הזה - שלשמחתנו נגמר בצורה רגועה - למחוזות של עימותים על רקע דתי, שאין בינם לבין מה שהיה, לא כלום".

לדבריו, "אנחנו נמצאים בתקופה רגישה שיש בה תמיד פיתוי לנצל אירועים מהסוג הה בהקשרים שאינם רלוונטיים". אולמרט אמר כי מדובר ב"אירוע מצער שתוצאותיו היו יכולות להיות חמורות ביותר ואני שמח שהסתיים כפי שהסתיים".

הוא הדגיש כי "מדינת ישראל מאז קיומה מקפידה על קיום חופש הפולחן והדת ועל גילויי סובלנות מלאה למוסדות הדת של כל הדתות הפעילות במדינת ישראל. זו אמנותנו, זו דרכנו, כך נהגנו, כך אנחנו נוהגים וכך נמשיך לנהוג".

אולמרט אמר כי במהלך האירוע שוחח עם השר לביטחון פנים, המפכ"ל, ראש העיר נצרת וראשי הכנסיות וכי שרת החוץ קיימה מגע עם הוותיקן כדי להסביר את את הרקע ונסיבותיו האישיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully