וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינטל: אזהרת הכנסות שנייה בתוך חודש וחצי

3.3.2006 / 16:56

יצרנית השבבים הגדולה בעולם צופה הכנסות של 8.7-9.1 מיליארד דולר ברבעון הנוכחי עקב אובדן נתח שוק לטובת AMD


אינטל (סימול INTC), יצרנית השבבים הגדולה בעולם, הזהירה היום כי הכנסותיה ברבעון הנוכחי צפויות להיות נמוכות באופן ניכר מהתחזיות, על רקע אובדן נתח שוק לטובת מתחרתה איי.אם.די (סימול AMD), יצרנית השבבים השנייה בגודלה בארה"ב. ענקית השבבים קיצצה את תחזית ההכנסות לרבעון הראשון לטווח של 8.7-9.1 מיליארד דולר, לעומת תחזית קודמת להכנסות של 9.1-9.7 מיליארד דולר.

אינטל הסבירה את הורדת התחזית בביקוש נמוך מהצפוי לשבביה ולירידה קלה בנתח השוק שלה. כמו כן, העריכה אינטל כי שולי הרווח הגולמי שלה ברבעון הראשון צפויים להיפגע כתוצאה מההכנסות הנמוכות מהצפוי.

AMD כירסמה בעקביות בשנה האחרונה בנתח השוק של אינטל, והשתלטה על נתח שוק של אינטל בתחום המחשבים האישיים והמחשבים הנישאים, אך גם בתחום השרתים התאגידיים. מכירות המחשבים מבוססי מעבד AMD ברשתות הקמעוניות בארה"ב עברו לראשונה באוקטובר את המכירות של אינטל בכ-1.4%. "צמיחת AMD הואצה ברבעון הרביעי בעקבות המשך הגדלת נתח השוק", אמר רוברט ג'יי ריווט, סמנכ"ל הכספים של AMD, בעת פרסום הדו"חות הרבעוניים של החברה בינואר.

אינטל איכזבה את המשקיעים בוול סטריט בינואר עם פרסום תוצאות רבעוניות חלשות מהתחזיות, בשל חולשה במכירות שבבים למחשבים אישיים שולחניים (PC). אינטל רשמה רווח נקי של 2.5 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2005 ורווח של 40 סנט למניה - גידול של 23% לעומת הרבעון המקביל ו-16% יותר מהרבעון הקודם. למרות זאת, החברה לא עמדה בתחזיות האנליסטים, לרווח של 43 סנט למניה.

אינטל תלתה את התוצאות החלשות במכירות נמוכות מהצפוי ובמחירים נמוכים של שבבים למחשבי שולחן. החברה גם הורידה את תחזיות ההכנסות שלה עבור הרבעון הנוכחי, מ-10 מיליארד דולר לטווח של 9.7-9.1 מיליארד דולר, ירידה של 8% לעומת הרבעון הרביעי - לעומת ממוצע של ירידה עונתית של 5%. כאמור, קיצצה היום החברה את תחזית המכירות שוב.

אינטל רשמה ברבעון הרביעי הכנסות של 10.2 מיליארד דולר, עלייה של 6% לעומת הרבעון המקביל ו-2% יותר מהרבעון הקודם, אולם גם אלה נמוכות מהתחזיות, שצפו הכנסות של 10.5 מיליארד דולר. ההכנסות התפעוליות היו 3.3 מיליארד דולר.

בתחילת דצמבר, אחרי חודשים בהם סירבה הנהלת אינטל העולמית להגיב לאפשרות שתקים מפעל חדש בישראל - על אף שקיבלה אישור ממרכז ההשקעות להקמתו ולהשתתפות המדינה במענק נדיב של 525 מיליון דולר - הודיעה החברה באופן רשמי, כי היא תקים מפעל ייצור חדש בקריית גת בהשקעה של 3.5 מיליארד דולר.

בדומה לדו"חות הכספיים האחרונים של אינטל, גם AMD אמנם לא עמדה בתחזיות הרווח של האנליסטים בדו"חות הכספיים של הרבעון הרביעי של 2005, אך בין היתר - מיוחס הדבר להוצאה חד פעמית כתוצאה מהנפקת המיזם המשותף שלה עם פוג'יטסו היפאנית לייצור זכרונות פלאש. החברה רשמה הכנסות גבוהות מהצפוי, ופירסמה תחזית אופטימית לרבעון הראשון של 2006, לפיה הכנסות החברה יגדלו ב-70% לעומת הרבעון המקביל.

AMD רשמה ברבעון הרביעי של 2005 רווח של 95.6 מיליון דולר - 21 סנט למניה - לעומת הפסד של 30 מיליון דולר - 13 סנט למניה - בתקופה המקבילה בשנה הקודמת ולעומת תחזית אנליסטים לרווח של 27 סנט למניה. אך ללא ההוצאות על הנפקת חטיבת זכרונות הפלאש, ספנשן, רשמה החברה רווח של 45 סנט למניה. הכנסות החברה עלו לרמה של 1.84 מיליארד דולר - עלייה של 45%, לעומת הכנסות של 1.26 מיליארד דולר בתקופה המקבילה ולעומת תחזית אנליסטים להכנסות של 1.65 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully