וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשת וקשת פנו לאולמרט בעניין הפרסום בכבלים ובלוויין

רוני קורן-דינר

3.3.2006 / 11:41

זכייניות ערוץ 2 מנסות למנוע זאת בזמן שידור המונדיאל. טוענות כי צעד זה עשוי להוות תקדים מסוכן, שיפגע בהכנסותיהן

הדירקטוריונים של זכייניות ערוץ 2 רשת וקשת, ביקשו את התערבות ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, במניעת פרסומות בכבלים ובלוויין, בזמן שידורי המונדיאל. זאת, לאור עמדתו החיובית של משרד התקשורת ביחס להתרת הפרסומות בכבלים, על מנת להוזיל את חבילת השידור עבור הצופים. בעלי המניות של זכייניות ערוץ 2 התריעו בפני אולמרט כי התרת פרסום בכבלים עשויה להוות תקדים מסוכן, שיפגע בהכנסותיהם של הערוצים המסחריים ויערער את יכולתן לעמוד במחויבויות שנטלו על עצמן.

מכתב זה הוא המשך למכתב ששלחו זכייניות ערוץ 2 ו-10 בשבוע שעבר לשר התקשורת, אברהם הירשזון, ובו איימו כי התרת הפרסומות בכבלים תהיה "חציית כל הקווים האדומים". גם במכתב זה איימו זכייניות ערוץ 2 כי לא יוכלו לעמוד במחויבויות הכבדות שהתחייבו להן במכרז ערוץ 2, ואילו ערוץ 10 איים להתנער מהמחויבויות החדשות שנטל על עצמו במסגרת עסקת ההשקעה של בעלי המניות החדשים שנכנסו אליו לפני כשנה.

שבועיים למיצוי המו"מ

שר התקשורת הקציב שבועיים למיצוי המו"מ של זכייניות ערוץ 2 על רכישת זכויות השידור של משחקי המונדיאל, בטרם יכריע אם לאפשר לחברות הכבלים והלוויין לשדר פרסומות בתקופת המשחקים. השר ביקש לזרז את קבלת ההחלטות, ככל הנראה ברוח התרת הפרסומות בכבלים ובלוויין, כפי שהתבטא בנושא גם מנכ"ל משרדו, אבי בלשניקוב. נורית דאבוש, יו"ר מועצת הרשות השנייה וחברת הוועדה שהקים הירשזון לבחינת הנושא, ביקשה מהשר לדחות את ההחלטה, על מנת לאפשר לזכייניות מחד למצות את המו"מ על הזכויות, ומאידך לבחון את ההקלות שתוכל הרשות לתת להן, על מנת שיוכלו לכסות את העלויות הגבוהות. במשרדו של הירשזון אישרו את הדברים.

גם ועדת הכלכלה של הכנסת צפויה להתכנס ביום ראשון ולדון בחלופות לשידור המונדיאל במחיר שווה לכל נפש. אתמול אמר ח"כ אמנון כהן, יו"ר ועדת הכלכלה בכנסת, כי "הוועדה תדאג לשידור המונדיאל בעלות מינימלית לכל האזרחים, גם אם הדבר יאלצנו לאשר באופן חריג שידור פרסומות בלוויין ובכבלים".

בין הערוצים המסחריים וחברות הכבלים והלוויין, מתקיימת תחרות עזה על רכישת זכויות שידור המונדיאל מידי חברת צ'רלטון, בבעלות אלי עזור ופיני זהבי. HOT היא היחידה שכבר חתמה על הסכם לשידור המשחקים, על בסיס חלוקה בהכנסות עם צ'רלטון. כפי שנחשף ב-TheMarker, חברת הכבלים HOT וככל הנראה גם YES, ישלשלו 80% מההכנסות עבור חבילת המונדיאל לצ'רלטון, ויסתפקו ב-20% בלבד. הערוצים המסחריים 2 ו-10 מעוניינים אף הם ברכישת חלק מהמשחקים, אך טרם הגיעו לסיכום כלשהו עם צ'רלטון. לפני שבוע דחתה מועצת הכבלים והלוויין את בקשתה של HOT לגבות מהמנויים 800 שקל עבור חבילת שידורי המונדיאל, וכעת אמורה החברה להגיש בקשה חדשה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully