וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממשלה אישרה את קיצור השירות הצבאי

26.2.2006 / 13:20

מיוני 2006 יקוצר השירות בארבעה חודשים. מ"מ רה"מ, אולמרט: ישראל חזקה ומתוך העוצמה שלנו אנו יכולים לקצר השירות

הממשלה אישרה הבוקר את המלצות ועדת בן בסט לקיצור השירות הצבאי הסדיר בארבעה חודשים, החל ממחזור הגיוס של יוני 2006.

מ"מ ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בישיבת הממשלה, כי "מדינת ישראל היא חזקה" וכי "מתוך העוצמה שלנו אנו יכולים לבחון כעת בחיוב את האפשרות לקצר את השירות הצבאי". בקול ישראל דווח, כי הממשלה תמנה ועדה שתעסוק ביישום ההמלצות.

בישיבה הושמעה הסתייגות מהמלצת הוועדה לבטל את הסדר בני הישיבות עם הנח"ל החרדי החל מ-2008. לכן הוחלט שבנושאים כאלה תתקיים ישיבה מסודרת עם שר הביטחון, שאול מופז.

ב-2010 בנים ישרתו שנתיים

מופז הודיע לאחרונה על קיצור שירות החובה הצבאי לבנים בהדרגה משלוש שנים כיום עד לשנתיים ב-2010. ב-2007 כבר יקוצר השירות בארבעה עד שמונה חודשים.

במשרד האוצר העריכו כי בתוך כחודש תתקבל החלטה להעלות משמעותית את גיל הפרישה לקצינים ונגדים עורפיים ל-57, ואילו גיל הפרישה של קצינים ונגדים לוחמים יועלה ל-45. אנשי הקבע, עורפיים ולוחמים, פורשים כיום בגיל 43-42.

במקביל לקיצור השירות יוקמו בצה"ל פלוגות לשירות קבע קצר. בפלוגות אלה ישרתו לוחמים שיתנדבו אליהן עם תום השירות הסדיר וישרתו עד גיל 28. שכרם יגיע ל-4,000 שקל בחודש.

לפי הערכות, קיצוץ שירות החובה בשליש עשוי לחסוך למשק כ-2 מיליארד שקל בשנה. כדי לאפשר את קיצור השירות התחייב האוצר להגדיל את תקציב הביטחון ב-500 מיליון שקל ברוטו שיופנו להקמת פלוגות הלוחמים בקבע, לרכש של טכנולוגיה מתקדמת ולתקצוב שירותים שונים.

העלות נטו לתקציב המדינה תהיה 400 מיליון שקל, שכן התשלומים, לפי חוק, לחיילים משוחררים יקטנו ב-100 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully