הבלופים הגדולים של בחירות 2006 – חלק ג'

רועי כ"ץ על תשדירי התעמולה, המצעים הכלכליים של המפלגות, סיסמאות בכלל ועיר הולדתו של עמיר פרץ

רועי כ"ץ
25/02/2006

השד העדתי

הבעיה העיקרית עם השד הזה היא, שלא כל כך ברור אם הוא טוב הוא רע לעמיר פרץ. מצד אחד, יו"ר ממוצא צפון אפריקאי (ולא, הוא לא יו"ר העבודה המזרחי הראשון. פואד בן אליעזר לא נולד בוורשה) יכול לגנוב לא מעט קולות לליכוד, במיוחד בעיירות הפיתוח. מצד שני, אסור לפסול על הסף את התרחיש, שיש עוד כמה בוחרים שנחרדים מהמחשבה על ראש ממשלה שאוהב לאכול קוסקוס בשישי.

ובכל זאת חייבים לשאול שאלה קשה – למה כל מי שתוקף את פרץ על עמדותיו או מטיל ספק בכישוריו, מקוטלג מיד כשונא מרוקאים עם חיבה למיכלי ריסוס של די.די.טי?

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

מוגש מטעם שחל

שחיתות

זה לא יפה להגיד ואפילו מאכזב לשמוע, אבל אנחנו אוהבים את הפוליטיקאים שלנו קצת מושחתים. במדינה שבא הפחד הכי גדול הוא "לצאת פראייר", אנחנו רוצים את נבחרי הציבור תחמנים שלא נתפסים. מבלי לזלזל חס וחלילה במבקר המדינה או ביועץ המשפטי לממשלה, מי אתם הייתם רוצים שייצג אתכם במו"מ עם הפלסטינאים – פוליטיקאי קומבינטור חלקלק או אביר איכות השלטון?

שידורי התעמולה בטלוויזיה

קשה להבין מדוע המפלגות עדיין משקיעות מיליונים בקמפיינים טלוויזיוניים, שיעילותם מוטלת בספק. פעם, שהיה רק ערוץ אחד בטלוויזיה, תשדירי התעמולה היו אטרקציה מטורפת. היום מדובר בקאלט נטו שמעניק הרבה עבודה לתעשיית הטלוויזיה והפרסום אבל מעט תוצאות אמיתיות בקלפי.

המצע הכלכלי

יום לימודים ארוך, הגדלת סל התרופות, השכלה גבוהה חינם, מענקי דיור הפריפריה, הגדלת שכר מינימום, ביטול קיצוץ בקצבאות, צמצום אבטלה, חוק פנסיה חובה, חיסול העוני בשלוש שנים, הורדת מיסים, הגדלת הצמיחה, מפעל הזנה, מעונות יום חינם, הפרטה, הלאמה ועוד השד יודע מה.

אבל גם בסוגיה הזו נדרשת שאלה, מי יממן את הפנטזיות של המומחים לכלכלה נכונה? ניחשתם נכון, כולנו.

סיסמת הבחירות של עמיר פרץ

"נלחמים בטרור, מנצחים את העוני"? אולי אם תלחמו בעוני ותנצחו את הטרור תקבלו בסקרים קצת יותר מעשרים מנדטים...

*הכותב הוא עורך מהדורת "חדשות "HOT בדרום

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully