וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

HOT מתכוונת לפטר עד 500 עובדים

ערן גבאי

22.2.2006 / 12:40

בחברות הכבלים מדברים על 2006 ובעיקר על 2007, כשנת התייעלות מאסיבית במונחי רכש, השקעות וכוח אדם

הכבלים מתכוונים לפטר עד 500 עובדים במהלך 2007 - כך מגלים בכירים בתעשייה, בעקבות המיזוג המשפטי שסוכם אתמול בין בעלי המניות של שלוש חברות הכבלים: מתב, תבל וערוצי זהב. כיום מעסיקות שלוש חברות הכבלים כ-4,000 עובדים. עיקר החיסכון של חברות הכבלים צפוי להגיע כעת מאיחוד מוקדי השירות ומניהול אפקטיווי בהרבה.

חברות הכבלים יוכלו במהלך 2006 להשלים את מיזוג מערכות השידור, ההצפנה והבילינג שלהן למערכת אחת. המהלך אמנם החל כבר בחודשים האחרונים, עוד לפני השלמת המיזוג המשפטי, אך כעת תוכל ההנהלה לפעול במהירות להשלמת השלב הראשון: איחוד המוקדים של תבל ומתב - שבהם מופעלת מערכת הצפנה לניהול השידורים של NDS - למוקד שידורים אחד בחיפה, כשיבוטל המוקד בתל אביב.

בשלב השני, תפנה החברה הממוזגת לביצוע מכרז למערכת אחת, כחלק מהאיחוד המלא של כל מוקדי הכבלים תחת שיטת הצפנה אחת, שתיבחר במכרז בין החברות NDS ו-Nagra. כיום חייבות חברות הכבלים בתשלום סכום חודשי קבוע בגין הרישיון, שנאמד בכ-10 סנט למנוי דיגיטלי - כך שבטווח הארוך ניתן לחסוך בהיבט זה כמה מיליוני שקלים בשנה, מאמינים בכבלים.

העובדה שערוצי זהב פועלת עם מערכת הצפנה שונה של Nagra, חייבה את חברת הכבלים לקיים מכרז ולאחד בין שתי שיטות השידור, שכן ללא איחוד - ערוצי זהב היתה נאלצת לתפעל שתי רשתות בנפרד ולהפסיד לאורך שנים מיליוני דולרים בעלויות תפעול.

בכבלים מדברים על 2006, ובעיקר על 2007, כשנת התייעלות מאסיווית במונחי רכש, השקעות וכוח אדם. בחטיבת השיווק והפיתוח העסקי מתבצעים לאחרונה צעדי התייעלות וצמצום בכוח אדם כתוצאה מהשינוי המבני והמעבר לפעילות בשני אגפים - פרטי ועסקי. כעת, עם חתימת המיזוג המשפטי, עשויה ההתייעלות להתבצע במהירות רבה יותר, וכבר ב-2006 יפוטרו כמה עשרות עובדים במערכים מאחר שלא תידרש עוד הכפילות.

עוד נודע כי על פי ההבנות שהושגו אמש בין הבנקים לבעלי המניות בכבלים - הסכמות שלא הועלו עדיין על הכתב - היקף החוב של החברה הממוזגת יהיה כ-3.2 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully