וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברית המילה תעמוד למשפט בארה"ב

19.2.2006 / 14:10

הורים גרושים מאילינוי חלוקים. האם רוצה למול את בנם, האב מתנגד. לתיק אין תקדימים וביהמ"ש יצטרך להכריע מהי טובת הילד

הורים לילד בן שמונה פנו לבית משפט כדי שיכריע אם להתיר לאם למול את בנה בן השמונה, או להימנע מכך כפי שדורש האב. שופט בבית המשפט של מחוז קוק באילינוי הורה לאם שלא למול את בנה עד שהתיק יידון בפניו.

האם בת ה-31, עקרת בית בעיסוקה, אומרת כי שני רופאים המליצו לה לבצע את הניצוח מסיבות בריאותיות. אולם בעלה לשעבר, בן ה-49, מגדיר את [[ברית המילה]] "כריתה לא הכרחית", ואומר כי היא עלולה לגרום לבנו נזק גופני ונפשי.

בחצי האחרון של המאה שעברה נהגו רוב תושבי ארה"ב למול את ילדיהם הזכרים מסיבות רפואיות. אולם בשנים האחרונות התהפכה המגמה, ושיעור המילות ירד מ-90% מכלל הבנים הנולדים בשנת 1970 לכ-60% כיום. האיגוד האמריקאי של רופאי ילדים כבר אינו ממליץ על ביצוע מילה, אולם גם אינו מגנה את ההליך וקורא להשאיר את ההחלטה בידי ההורים.

מתנגדי ברית המילה רואים אותה כדומה לכריתת הדגדגן אצל נשים. הם טוענים כי ההליך אינו נחוץ רפואית וכי הוא שגוי מבחינה מוסרית. ישנן קבוצות תמיכה לגברים שנימולו והיו מעדיפים להישאר ערלים, וישנם גם כאלה שמנסים להחזיר עורלה ליושנה בסיוע מנתחים.

מומחים משפטיים אומרים שאין בארה"ב כל תקדימים שיסייעו לבית המשפט להכריע בתיק, וכי לאור זאת הוא יוכרע על פי קביעת בית המשפט לגבי טובת הילד. בית המשפט הורה לבני הזוג לא לדון בעניין עם בנם. עורך דינה של האם טוען כי האב הפחיד את הילד בנוגע לצפוי לו אם יעבור את הניתוח. עורכי דינו של האב טוענים כי הסכם הגירושין מחייב להתייעץ עמו בכל הליך רפואי שאינו מוגדר כטיפול חירום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully