וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צה"ל התרשל בחקירת וידוא ההריגה

16.2.2006 / 18:45

תחקיר שערך צה"ל גילה כשלים חמורים בתפקוד המשטרה הצבאית, בחקירת פרשת הריגתה של הילדה הפלסטינית אימן אל המס

המשטרה הצבאית התרשלה בניהול החקירה בפרשת "וידוא ההריגה", במסגרתה נורתה למוות הילדה הפלסטינית אימן אל המס, בגבול ישראל מצרים, באוקטובר 2004. כך עולה מתחקיר שבוצע בצה"ל.

התחקיר מעלה שורת כשלים באופן החקירה שניהלה המשטרה הצבאית החוקרת, שבדקה את הפרשה, במסגרתה זוכה סרן ר', מאשמה של וידוא הריגה בילדה.

התחקיר מעלה, כי הצוות החוקר פעל בצורה רשלנית ולא מקצועית וכי לא מונה צוות מיוחד לחקירה, שהוגדרה על ידי צה"ל כ"רגישה". כמו כן, נמצאו כשלים טכניים המתייחסים לבקרת התהליך: תיעוד החקירה, תמלולי החקירה, ביצוע השחזור וחקירת הזירה.

ראש אגף משאבי אנוש בצה"ל, האלוף אלעזר שטרן, סיכם כי "אירוע זה מהווה כישלון של המערכת ללא קשר לתוצאות המשפט. אין להשלים עם עבודה רשלנית של הגורמים המקצועיים. כשלים שכאלה אף עלולים לפגוע ביכולת להגיע לחקר האמת ולמיצוי הדין".

בעקבות ממצאי התחקיר הוחלט על נזיפה פיקודית לשני אנשי קבע: קצין בדרגת סגן אלוף, אשר שימש במהלך החקירה כמפקד המשטרה הצבאית החוקרת בדרום, וראש צוות החקירה, נגד בדרגת רב סמל בכיר.

בעקבות ממצאי התחקיר, הוחלט על הקמת צוות משותף של המשטרה הצבאית החוקרת ומפקדת הפרקליטות הראשית, אשר יקבע נהלי עבודה בין הגופים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully