וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר מתחזק לרמה של 4.708 שקלים

טל לוי

14.2.2006 / 15:36

בנק ירושלים: הריבית תעלה ל-5% ואף יותר בתוך מספר חודשים. היורו מתחזק קלות. למרות רגיעה מסוימת, אין התפתחות חיובית

הדולר ממשיך לבסס את כוחו ברמות גבוהות יחסית, והוא נסחר בשעה זו ביציבות ברמה של 4.706 שקלים. היורו מתחזק קלות והוא נסחר ברמה של 5.609 שקלים.

"הדולר פתח את הבוקר ברמה של 4.703 - בדומה לרמות המסחר אתמול", אומר מנהל חדר עסקות מט"ח בבנק ירושלים, איתן אדמוני. "הדולר נסחר בטווח צר של 4.74-4.69 שקלים והשוק ממתין לנתון שיזיז את הדולר למעלה או מטה. נתון שכזה יכול להיות כלכלי או גיאו-פוליטי".

אדמוני מציין כי רמת תמיכה של 4.69 שקלים היא רמת תמיכה חזקה לאור הנסיבות שנוצרו בזמן האחרון ובכלל זה, אי הוודאות בעקבות הבחירות, התחזקות החמאס ומשבר הגרעין האיראני. "אמנם יש רגיעה מסויימת אולם אין התפתחות חיובית, כך שהדולר צפוי להמשיך לנוע השבוע בטווח האמור", מדגיש אדמוני

בעולם, התמונה מעט שונה. לדברי אדמוני, "הדולר עושה חייל למרות נתוני מאזן הסחר הגרועים שפירסמה ארה"ב בשבוע שעבר". בעת פרסום הנתונים, נחלש הדולר אולם מייד לאחר מכן שב והתחזק שוב. "למרות כל הבעיות, הכלכלה האמריקאית ממשיכה לצמוח וכלכלנים מדברים על שתי העלאות ריבית נוספות שצפויות בארה"ב כך שהריבית צפויה לעמוד שם על 5% תוך מספר חודשים". אי לכך, מעריך אדמוני, כי גם הריבית בישראל תהיה לכל הפחות 5% אם לא גבוה בכ-0.25%.

"נתוני האינפלציה בארה"ב מרימים ראש ושכר העובדים זוחל כלפי מעלה", אומר אדמוני. "וזהו אחד המדדים הטובים לבדיקת מגמת האינפלציה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully