הפוליטיקאים משתמשים לטובתם בהרשעת בלומנטל

העבודה: הגיע הזמן לנתק הקשר בין הון לשלטון. שינוי: אולמרט ונתניהו אחראים לשחיתות. מרצ: השחיתות מזהמת את השלטון

13/02/2006

חברי כנסת מימין ומשמאל ניצלו את הרשעתה של ח"כ נעמי בלומנטל במתן שוחד בחירות לצרכי קמפיין בחירות משל עצמם.

מפלגת העבודה מסרה בתגובה להרשעה, כי "קו ישיר של שחיתות מחבר בין בלומנטל, צחי הנגבי, אהוד אולמרט וקדימה. הגיע הזמן לנתק את הקשר בין הון לשלטון ולהחזיר את השלטון לישראל ולידי האזרחים".

ראש צוות התגובות של "שינוי", ח"כ אהוד רצאבי, אומר בתגובה להרשעה, כי "מ"מ ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, הם האחראים לשחיתות הציבורית ולערעור שלטון החוק". לדבריו, "על נתניהו להרחיק מהליכוד את בלומנטל, ועל אולמרט להרחיק מקדימה את צחי הנגבי".

יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, אמר כי "לבלומנטל זכויות רבות בעשייה ציבורית רבת שנים". לדבריו, חוק הוא חוק, ולחברת הכנסת בלומנטל עומדת הזכות לערער על ההכרעה בפני ערכאות נוספות. "החוק במדינת ישראל קובע - וכך גם חוקת הליכוד - למי אסור להיות חבר ברשימת מועמדים לכנסת, וזה כאשר מדובר בפסק דין סופי".

יו"ר מפלגת תפנית, עוזי דיין, אמר כי בית המשפט לא החמיר דיו בפסק הדין. "אסור לנו, כחברה מתוקנת, לקבל נציג ציבור אשר קונה את מקומו בכנסת על ידי שוחד ועוד יושב וממשיך לשתוק בחקירתו. על בית המשפט היה לתת עונש של חמש שנות מאסר מינימום לעבירה כזו", אמר דיין.

ח"כ אבשלום וילן (מרצ) בירך על החלטת בית המשפט ואמר כי הוא "תרם היום תרומה חשובה למאבק בשחיתות שמזהמת את מסדרונות השלטון".

ח"כ אהוד יתום (ליכוד) אמר בתגובה להרשעתה של חברתו לסיעה, כי "עוד לא יבשה הדיו ואמתין לכל הערעורים. אך לעת עתה זה נראה רע, רע עד מאוד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully