וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

39% מהישראלים מדווחים על מצוקה נפשית

12.2.2006 / 9:21

סקר חדש, שבדק את תפקוד מערכת הבריאות, מגלה כי רק 57% מרוצים מתפקוד המערכת. 55% דיווחו על זמן המתנה של למעלה משבוע למומחה

39% מהישראלים סובלים ממצוקה נפשית, כך עולה מסקר שביעות הרצון התקופתי של מכון ברוקדייל לחקר החברה הישראלית, שמתפרסם היום. זו עלייה של עשרה אחוזים לעומת הסקר שנערך לפני שנתיים. "להערכתנו המצוקה גדלה בעקבות המצב הבטחוני ותהליך ההתנתקות, שארע במהלך ביצוע הסקר, ובעקבות המצב הכלכלי והגידול בהיקפי העוני", הסבירה פרופ' רויטל גרוס, אחת החוקרות שערכו את המחקר.

במעריב דווח כי, על פי הסקר, שכלל 1,902 מרואיינים,88% מהישראלים מרוצים משירותי הבריאות של קופות החולים. בניגוד לשביעות הרצון הגבוהה מקופות החולים, רק 57% מרוצים ממערכת הבריאות כולה.

30% טוענים כי על הרופאים לשפר את הרמה המקצועית

עוד עולה מהסקר, כי זמן ההמתנה לרופא מומחה מתארך משנה לשנה - 55% דיווחו על זמן המתנה של למעלה משבוע למומחה, לעומת 49% בלבד בסקר משנת 2003. כן עולה מהסקר כי קופות החולים מערימות קשיים נוספים על המבוטחים. חמישית מהמרואיינים השיבו כי קיבלו הפניה לרופא מקופת חולים או התחייבות לתשלום על טיפול רק לאחר מאמץ. 7 אחוזים דיווחו כי הקופה סרבה לתת להם הפניה למומחה.

הסקר אישר את ממצאי הסקר שביצעה ההסתדרות הרפואית, לפיו 28 אחוזים מהציבור נאלצים לוותר על שירות רפואי כלשהו בגלל מחירו הגבוה. על פי הסקר, כ-8 אחוזים מהישראלים מוותרים על טיפולים רפואיים בגלל תשלומי ההשתתפות העצמית גבוהים מדי.

בתשובה לשאלה "מה הקופה יכולה לעשות כדי לשפר את הטיפול הרפואי" התייחסו הרוב (60%) לשיפור הזמינות והנגישות- הוספת רופאים ושעות עבודה והקלה על תהליך ביצוע הבדיקות במרפאות. כ- 30% טענו, כי על הרופאים לשפר את הרמה המקצועית והיחס. 15 אחוזים הדגישו, כי יש להרחיב את סל שירותי הבריאות, ולהוסיף טיפולים נפשיים, טיפולי שיניים ורפואה משלימה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully