וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדענים: ההתחממות הגלובלית מהווה סיכון בריאותי

רויטרס

9.2.2006 / 16:51

במאמר שפרסמו, קוראים המדענים להתייחס לסיכונים הבריאותיים הגלומים בעליית הטמפרטורות בדיונים עתידיים בהתחממות גלובלית

ההתחממות הגלובלית גורמת כבר כיום למוות וחולי בכל העולם בשל הצפות, הרס הסביבה, גלי חום ואירועי מזג אויר קיצוני, על פי מדענים. הם טוענים כי ההתחממות כדור הארץ תשפיע לרעה על בריאות האנושות.

במאמר שפורסם בירחון הרפואי The Lancet טוענים מדענים כי התקדמות השינויים במזג האוויר מורים על כך שהאנושות חיה מעבר ליכולת כדור הארץ להכיל את כמויות הפסולת שהאנושות מייצרת.

מדענים באוניברסיטת קנברה באוסטרליה סקרו מאמרים מדעיים שהתפרסמו בחמש השנים האחרונות ואמרו כי הסכנות הבריאותיות צפויות לגדול יחד עם השינויים האקלימיים והשינויים החברתיים והסביבתיים. השינויים האקלימיים יגרמו לעליית הטמפרטורות, עליית פני הים, גשם רב, לחות מוגברת ורוחות. שינויים אלה יגרמו לעלייה בשיעור התמותה עקב גלי חום, הפצה מוגברת של מחלות מדבקות עליה בשיעור האלרגיות בנוסף לרעב, שיגרם בהעדר גידולים חקלאיים.

המדענים טוענים כי ייתכן והשינוי באקלים מביא כבר לירידה ביבולים באזורים מסוימים בעולם בשל שינוי טמפרטורה, גשמים, קרקע לחה ומזיקים. באוכלוסיות בהן אין ביטחון במזון גורמים אלה גורמים לתת תזונה בקרב האנשים. גם עליית פני הים הביאה לפינויים מתושבים של איים באוקיינוס השקט. תזוזות הקהילות מהאיים עלולות לגרום למחלות ולבעיות תזונתיות ופסיכולוגיות.

הסקירה קראה לחוקרים לזהות קבוצות בסיכון בעקבות שינויי האקלים, ולהוספת ממד ההשפעות על הבריאות של האנושות בדיונים עתידיים בנושא ההתחממות הגלובלית. לטענת המדענים, הוספת ממד זה לדיון בנושא תרחיב אותו מעבר לגבולות הנושאים הכלכליים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully