וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התמ"ת יאכוף חוקי העבודה בענף השמירה

עינב בן יהודה

8.2.2006 / 12:57

עד עתה התמקדו פעולות האכיפה בתגובה לתלונות של עובדים בלבד. עתה יבדקו כ-100 חברות שמירה וכ-350 אתרי עבודה

מינהל ההסדרה ואכיפה במשרד התמ"ת יערוך החל מהשבוע הבא מבצע לאכיפת חוקים סוציאליים בענף השמירה והאבטחה, במסגרתו יבדקו כ-100 חברות שמירה וכ-350 אתרי עבודה.

תופעת ניצול עובדים ואי הענקת תנאים בסיסיים מאפיינת את ענף השמירה והאבטחה בישראל, המעסיק כ-30 אלף עובדים. אחת הסיבות העיקריות לתופעה זו נובעת מאי אכיפת חוקי העבודה.

לדברי אלי פז ראש מינהל הסדרה ואכיפה בתמ"ת, מדובר במבצע ראשון מסוגו מתוך הבנה כי ענף השמירה עתיר עולים חדשים ועובדים צעירים שאינם מודעים לזכויותיו.

חזי אופיר, הממונה על האכיפה, מוסיף כי עד כה פעולות האכיפה היו בעיקרן תגובה לתלונות של עובדים וכעת מדובר ביוזמה שמטרתה הגברת ההרתעה וחיזוק ההגנה על העובדים בענף זה.

סגן שר התמ"ת, ח"כ אלי אפללו מציין, כי בשנת 2006 יתמקד מינהל ההסדרה והאכיפה בענפים עתירי עובדים הנזקקים להגנה, ביניהם ענף השמירה והאבטחה, ענף הניקיון וענף קבלני כוח אדם. כשלב ראשון הוחלט, כי תבוצע פעולת אכיפה מאסיווית בענף השמירה והאבטחה ומידת הצלחת המבצע תניע את המשך פעילות האכיפה בענפים נוספים.

חנה זוהר מנהלת קו לעובד מציינת, כי מדובר במהלך מבורך אך מוסיפה: "אני מקווה כי לא מדובר בזריית חול בעיני הציבור. עד עתה נמנע משרד התמ"ת מנקיטת צעדים שיכולים היו לסייע בצמצום ניצול העובדים בענף, כמו קביעת תנאי סף לזכייה במכרזים לפיהם חברות שהוכח בבתי הדין לעבודה כי אינן מקיימות את חוקי העבודה לא יוכלו להשתתף, או לקדם חוק המטיל אחריות במקרה של אי אכיפת חוקי העבודה גם על על החברה המזמינה את השירות. כל עוד צעדים אלו לא יינקטו - התועלת של מבצעים דוגמת המבצע הזה תהיה מזערית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully