וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ח"כ נודלמן לא יוכל להתמודד בבחירות ב"קדימה"

1.2.2006 / 14:32

ועדת הכנסת הכריזה עליו כפורש מסיעת האיחוד הלאומי, ופסלה את ריצתו. נודלמן, המשובץ במקום ה-27 בקדימה, יעתור לבית המשפט

ועדת הכנסת החליטה למנוע מחבר הכנסת מיכאל נודלמן לרוץ בבחירות הקרובות במסגרת רשימת קדימה, לאחר שהכריזה עליו כפורש מסיעת האיחוד הלאומי. בגלי צה"ל דווח, כי נודלמן מתכוון לערער על ההחלטה לבית המשפט.

כתבת "הארץ", לילי גלילי, מוסיפה כי נודלמן הוא יו"ר מפלגת "עלייה", שהיוותה חלק מסיעת "האיחוד הלאומי" בכנסת. בשל תמיכתו ב[[התנתקות]], שסייעה להישרדות ממשלתו של אריאל שרון, ביקש האיחוד הלאומי להכריז על נודלמן כפורש. מאחר שהתקבלה עמדה זו, ואם תישאר על כנה, לא יוכל נודלמן, המשובץ במקום ה-27 ברשימת קדימה לכנסת, להצטרף לשום רשימה שהיתה מיוצגת בכנסת היוצאת.

לישיבה הגיעו רק 10 מתוך 25 חברי הוועדה, רובם מהליכוד וממפלגות הימין, ונעדרו ממנה כל נציגי העבודה וקדימה. שמונה חברים הצביעו בעד ההחלטה ושניים התנגדו לה. ח"כ צבי הנדל מהאיחוד הלאומי טען בוועדה, כי כבר כשהכריז נודלמן במרץ 2004 על תמיכתו בהתנתקות הוא ידע שיקבל על כך תמורה. הנדל הציע לנודלמן לפרוש עוד היום מן הכנסת. נודלמן דחה הצעה זו שמשמעותה אובדן כספי מימון המפלגות וזמן שידור תעמולת בחירות.

מקורביו של נודלמן מתחו בעקבות ההחלטה ביקורת קשה על נציגי העבודה, קדימה ושינוי בוועדה, שלא הגיעו לישיבה. לדבריהם, ההחלטה היא מתן פרס למורדים, כמו חברי הכנסת מיכאל גורלובסקי, מיכאל רצון וגלעד ארדן, שבקולותיהם הושג הרוב בוועדה.

נודלמן עדיין מתכוון, כאמור, לעתור בעניין זה לבית המשפט המחוזי ואף לבית המשפט העליון. מנכ"ל מפלגת "עלייה", אדוארד בלאו, טוען בשמו של נודלמן כי במסגרת האיחוד הלאומי, נדרש לתמוך בהעברת כספים למתנחלים ולא לעסוק בענייני עולים, שהם היעד האמיתי של פעילותו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully