וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחקר: למדענים סיכוי גבוה יותר ללדת אוטיסטים

1.2.2006 / 14:40

מדענים, בדומה לאוטיסטים, מתאפיינים ביכולת להתמקד יותר מדי ובחוסר גמישות מחשבתית. בסיכון: מתמטיקאים ופיזיקאים

מחקר חדש באוניברסיטת קיימברידג' בבריטניה מצא, כי לזוגות מתחום המדעים המדויקים יש סיכון גבוה יותר ללדת ילדים אוטיסטים. במחקר נמצא, כי החלק האחראי לחישובים אנליטיים במוח גדול יותר מהחלק שאחראי על כישורים חברתיים וסוציאליים דומה אצל מדענים ואצל אוטיסטים.

בעיתון מעריב דווח, כי המאמר סקר מחקרים רבים בתחום ופורסם בכתב עת למחלות ילדים. על פי מאמר, שנכתב על ידי פרופ' סימון בארון כהן מהמכון לחקר אוטיזם באוניברסיטה, היכולת האנליטית מדורגת לשמונה רמות במוח: אלו בעלי רמה נמוכה של חישוביות מסתגלים בקלות יתרה לשינויים באורח החיים, ולעומתם אנשים בעלי רמות חישוביות גבוהה, מפתחים תכונות של אוטיזם, המתאפיינת בעודף התמקדות בדברים וחוסר גמישות מחשבתית.

המאמר בדק ממצאי מחקרים קודמים שעסקו בקשר בין גנטיקה לאוטיזם, והעברתו מהורים לילדים. ממצאי המחקר מעלים כי נמצא סיכון גבוה להתפתחות אוטיזם קיים אצל זוגות מדענים, בעיקר מתמטיקאים, פיזיקאים ומומחים למדעי המחשב.

במאמר שפורסם נכתב עוד כי אחד מכל 100 תינוקות מאובחן כיום באוטיזם אך העלייה נובעת לא רק משיפור ביכולת האיבחון. המאמר מציע כי העלייה במספר התינוקות המאובחנים כאוטיסטים נובעת גם מעלייה משוערת בזוגות המדענים בעולם, שנובעת מהתקדמות המדע והתקשורת.

מנהלת מרכז "מפנה" לטיפול בתינוקות אוטיסטים, חנה אלונים, אמרה בתגובה כי היא מוחה על הממצאים. לדבריה, יש להיזהר מלקפוץ למסקנות למרות שבאוטיזם יש מגמה הקשורה לגנטיקה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully