קריקט: הגזענות באוסטרליה תיחקר

ההתאחדות הבינלאומית חוקרת את הגזענות באוסטרליה, כשדרום אפריקה השתיקה את המסיתים עם ניצחון על סרי לנקה. פקיסטן לא מורידה רגל מהגז

רועי פרידמן

ההתאחדות הבינ"ל מינתה עורך דין הודי, על מנת לחקור את ארועי הגזענות באוסטרליה. הוא יתשאל שחקנים ועסקנים מ-3 המדינות המשתתפות בטורניר באוסטרליה, וכן עובדים במגרשי הקריקט שם נערכו המשחקים. בחודש מרץ הוא אמור למסור דו"ח להתאחדות הבינ"ל. ג'יימס סת'רלנד, מנכ"ל ההתאחדות האוסטרלית, קורא להרחקה לכל החיים מהמגרשים ולקנסות כבדים לכל אדם שייתפס בהשמעת הערות גזעניות, ולא רק באוסטרליה, כחלק ממלחמה בגזענות. סת'רלנד הודיע שיידבר עם חברי פרלמנט פדרליים, ושל המדינות על מנת לחוקק חוקים נגד הגזענים במגרשי הקריקט.

היום השלישי בקראצ'י, והחובטים הפקיסטנים ממשיכים לחגוג. פותחים ביתרון של 180 נקודות, יוניס ח'אן ומוחמד יוסוף ממשיכים לחבוט במגישים ההודים, חסרי האונים, ושניהם עוברים את ה-50. אניל קומבלה פסול בסוף את יוניס ח'אן ל-77, ואת מוחמד יוסוף ל-97, שתי נקודות הזכות הבודדות שלו ביום השלישי. מאזן של 2 פסולים ל-136 נקודות חובה, הוא ירצה לשכוח, ומהר. החדשות הרעות להודים – שהיד אפרידי. ביחד עם פייסל איקבל הם ממשיכים לחבוט בהודים ללא רחם. אפרידי נפסל בסוף על ידי רודרה סינג ל-60, מ-38 הגשות בלבד, אבל עבד-א-רזאק עם 44 מסייע לפייסל איקבל להשיג את ה-100 הראשון שלו בטסט, כפשקיסטן מסיימת את היום השלישי ביתרון עצום.

תוצאה

פקיסטן 245 ו-511 ל-5 (פייסל איקבל 103, עבד-א-רזאק 44)
הודו 238

פקיסטן ביתרון של 518 נקודות עם 5 פסילות ביד.


דרום אפריקה לא מתקשה לנצח את סרי לנקה, במשחק מספר 9 בפרת', בטורניר המשולש באוסטרליה. מרוואן אטאפאטו זכה בהטלת המטבע, והחליט לחבוט ראשון. הפתיחה הייתה של הסרי לנקים, כשסנאת' ג'איאסורייה וג'יהן מובאראק שמים 94 לוויקט הראשון, כשג'איאסוריה משיג 86 מ-65 הגשות בלבד. אבל ברגע שמובראק נפסל, ע"י גריים סמית', הקפטן הדרום אפריקאי, סרי לנקה מתפרקת. סמית' פוסל גם את ג'איאסורייה ואת מאהלה ג'איאוורדנה, בדרך לתוצאת שיא כמגיש – 3 פסילות ל-30 נקודות חובה. טילקראתנה דילשן עם 31 היה החובט היחיד שעבר את ה-30, וסרי לנקה מסיימת עם 221. שון פולוק פוסל 2 חובטים ל-17 נקודות חובה בלבד ב-10 אוברס, 3 ללא נקודות חובה.

סמית' ובוטה דיפנאר, פתחו טוב לדרום אפריקאיים, ולמרות שסמית נפסל ע"י מותיה מוראליטאראן, דיפנאר מסיים עם 87 מ-94 הגשות בלבד. למרות 3 פסילות של מוראליטאראן, ו-2 של מלינגה בנדארה, דרום אפריקה לא מתקשת להגיע למטרה, עם כמעט 5 אוברס ביד.

תוצאה

סרי לנקה 221 (47 אוברס, 4 כדורים)
דרום אפריקה 224 ל-5 (45 אוברס, כדור אחד)

דרום אפריקה מנצחת ב-5 וויקטס, גריים סמית' הוא איש המשחק.
משחק מספר 10 בסדרה ביום ששי במלבורן, שידור ישיר מהשעה 05:15 ב-FOX

הטבלה

אוסטרליה 18 נקודות מ-6 משחקים
דרום אפריקה 12 נקודות מ-5 משחקים
סרי לנקה 9 נקודות מ-7 משחקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully