וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ח"כים שיכהנו פחות מחצי שנה לא יקבלו פיצויים

צבי זרחיה

26.1.2006 / 15:37

לפני כשבוע פרסמנו כי 7 חברי כנסת שמונו בתקופה האחרונה יקבלו פיצויים של עשרות אלפי שקלים אם לא ייבחרו פעם נוספת

חבר כנסת המכהן בתפקידו בתקופה הפחותה מחצי שנה לא יקבל מהכנסת פיצויים עם פרישתו. כך החליטה ועדת הכנסת פה אחד. כמו כן, החליטה הוועדה כי חברי כנסת שמתפטרים מהכנסת ושבים אליה בתוך ארבעה חודשים לא יקבלו מענק הסתגלות העומד כיום על 128,000 שקל.

הוועדה קיבלה בכך את הצעתו של יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד). ריבלין נימק את הצעתו ואמר, כי "הח"כים החדשים שהצטרפו לכנסת רשאים לעבוד במשך 6 חודשים ראשונים לכהונתם בעיסוקיהם הפרטיים. לפיכך, הם אינם צריכים לקבל פיצויים או דמי הסתגלות בגין פרישתם מתקופת כהונתם הקצרה מהכנסת מאחר שהם יכולים להנות משני העולמות".

הוועדה נדרשה לעניין בעקבות הפרסום בשבוע שעבר ב-TheMarker, שלפיו שבעה חברי כנסת חדשים שמונו בתקופה האחרונה ויכהנו בה 3 ו-4 חודשים בלבד בתקופת פגרת הבחירות, יקבלו כל אחד פיצויים של 5,760 שקל לחודש. מדובר בפיצויים של 30,402 שקל ו-17,280 שקל לכל אחד מהח"כים החדשים: פנינה רוזנבלום, דוד מנע, סופה לנדבר, ויצמן שירי, טובה אילן ורונן צור.

לפי הכללים הקיימים, כל אחד מהח"כים החדשים והוותיקים יקבל שכר חודשי של 32,000 שקל, החזר הוצאות טלפון סלולרי בסך 2,000 שקל לחודש. בנוסף, הוא זכאי לטלפון חינם בביתו, עתון יומי חינם ולשכה פרלמנטרית מחוץ לכנסת בעלות של 17,500 שקל לכל ח"כ.

בהצעה שאושרה היום תמכו חברי הכנסת דניאל בנלולו, גלעד ארדן, גדעון סער, יולי אדלשטיין (ליכוד), רן כהן (מרצ) וויצמן שירי (עבודה). שירי הוא אחד מחברי הכנסת החדשים שההחלטה חלה עליו ואושר לו להצביע בהיעדרם של חברי כנסת ממפלגתו. עוד בטרם קיבלה ועדת הכנסת את החלטתה, הודיע שירי, כי הוא מוותר על הפיצויים שהוא אמור לקבל מהכנסת עם פרישתו: "קבלת הפיצויים משתמעת כסוג של ניצול ציני של ההטבות למחוקקים".

בתוך כך, הודיע ח"כ אבי יחזקאל (עבודה) על התפטרותו לאחר שבוע של כהונה. במקומו, תמונה שולה כהן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully