וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הודחו 2 סא"לים שנמצאו אחראים למות חייל

24.1.2006 / 0:01

הקצינים נמצאו אחראים למותו של סמ"ר אבי סאיג, בהתהפכות נגמ"ש לפני חודש. 4 קצינים זוטרים יודחו, ביניהם שני קציני הבטיחות

הרמטכ"ל, רא"ל דן חלוץ, אימץ את ממצאי ועדת החקירה הצבאית, שחקרה את מותו של סמ"ר אבי סאיג, שהוגשו אתמול. הוועדה המליצה על הדחתם מתפקידם של שני סגני אלופים וארבעה קצינים זוטרים, והערות פיקודיות ירשמו לכל הקצינים המעורבים בפרשה. הוועדה חקרה את השתלשלות האירועים שהביאו למותו של סאיג בדצמבר האחרון, בתרגיל בבית הספר לתותחנים שיבטה. בתאונה נפצעו באורח קל קצין ושני חיילים נוספים.

מפקד "עוצבת האש" יקבל הערה פיקודית, שתילקח בחשבון בכל דיון עתידי על קידום. סגן מפקד "עוצבת האש" יודח מתפקידו, ויקבל הערה פיקודית. מפקד הגדוד, מפקד הסוללה ושני קציני בטיחות יקבלו הערה פיקודית ויודחו מתפקידם.

חלוץ אימץ את מסקנות ועדת החקירה, ואמר כי מדובר בתאונה קשה שגבתה מחיר דמים מיותר במיוחד לנוכח התחושה כי ניתן היה למנוע אותה. עוד הורה חלוץ בכל תירגול חילות היבשה, מפקדי היחידות ישמשו כמנהלי התרגילים ביחידותיהם, ולא סגני מפקדי היחידות. לדבריו, יש לאמץ את הגישה לפיה אין משימת אימונים המצדיקה אובדן חיי אדם, ולפיכך למרות מידת הסיכון במשימת האימון, יש לשמור על הצעדים הסבירים לביצוע האימון ללא סיכון לחיי אדם.

הרמטכ"ל הוסיף עוד, כי תכנון התרגיל היה לקוי, ולכך חברו פיקוד חסר וחניכה לקויה, אשר הובילו להתרחשות התאונה. בדבריו הדגיש הרמטכ"ל כי התאונה הציפה מספר סוגיות מהותיות הנוגעות לנורמות פיקודיות, תורות ונהלים והורה על קיום בדיקה יסודית בזרוע היבשה.

הרמטכ"ל העיר, כי המציאות הביטחונית השוררת בזירה הפלסטינית בחמש השנים הבאות תרמה להתרחשות התאונה בשל הפגיעה המתמשכת בכשירות היחידות ובפגיעה ביכולות בסיסיות של מפקדים כדוגמת ניהול תרגילים, לצד לחץ התעסוקות המבצעיות המוטל על המפקדים ברמות השונות הגוזל קשב פיקודי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully