וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשטרה אוספת מודיעין על חוגים קיצוניים בגולן

16.12.1999 / 11:15

מתכוננת לתגובות אלימות במידה ויוחלט על נסיגה

ברמת הגולן החלו מתארגנים תושבים, המתכוונים לנקוט בצעדי התנגדות קיצוניים אם וכאשר תתקבל החלטה על נסיגה מהגולן במסגרת שיחות השלום עם סוריה. משטרת הגליל מנסה בימים האחרונים לאתר ולאסוף אינפורמציה על יישובים ותושבים בגולן המוגדרים בעייתיים בהקשר זה. כמו כן, תחקור המשטרה את הקשרים בין חוגים קיצוניים בגולן למתנחלים ביש"ע.
"ישנה כאן קבוצה גדולה שתהיה מוכנה אפילו להיאבק בשוטרים ובחיילים כדי שלא להתפנות מן הבתים שלהם", אמרה תושבת מושב יהונתן. "אנחנו לא נרד מכאן בקלות". מיכאל בן-חורין, תושב נוב המוגדר בין המתיישבים הימניים הקיצוניים, אמר: "זה פשע בינלאומי. פותחים תיבת פנדורה למעשים בלתי חוקיים". בן-חורין נעצר בשנות השמונים בחשד להשתייכות למחתרת היהודית.
בוועד יישובי הגולן הסתייגו אתמול מדברי חבר הנהלת הוועד אבי זעירא, שאמר כי אם יוחלט על נסיגה מהגולן, יתנהל מאבק אלים נגד הפינוי. הוועד ביקש להבהיר חד משמעית את עמדתו, לפיה "המאבק על הגולן לא יהיה בשום אופן מאבק אלים", ודבריו של זעירא ודברים דומים שנאמרו בנושא, גרמו להם נזק תדמיתי חמור.
מפכ"ל המשטרה יהודה וילק אמר, היא המשטרה תאפשר לכל אדם "להביע מחאה על פי הכללים הקבועים בחוק, אך לא נאפשר שזכות ההפגנה תתורגם למעשים אלימים ובלתי חוקיים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully