ישראל וסוריה מדברות שלום

הפסגה בוושינגטון נפתחה בטונים צורמים. הסורים משדרים מסרים קשוחים. הישראלים מאיימים שזה לא יכול להמשך כך. והאמריקנים משתדלים להפשיר את הקרח. כאן בוואלה נמשיך להביא לכם בשעות הקרובות את כל החדשות מן הפסגה בוושינגטון ואת כל התגובות על ההתרחשויות שם

"זו ארצנו" שוב קוראת למרי אזרחי

פייגלין על המאבק בגולן: "אדם שמאיימים עליו בגירוש ואפילו לא זועק בעצם חשוב כמת"

מערכת וואלה! NEWS

תנועת "זו ארצנו" הודיעה אמש שהיא מחדשת את פעילותה. כזכור, תנועה זו הכריזה בימי ממשלת רבין על "מרי אזרחי לא אלים" ופעילותה כוונתה לסיכול החתימה על הסכמי אוסלו ב'. ביוזמתה אורגנו הפגנות בהשתתפות אלפי משתתפים מהימין. בעיקר זכורה ההפגנה הגדולה של התנועה, באוגוסט 95',במהלכה נחסמו עשרות צמתים מרכזיים והתנועה במדינה שותקה למשך שעות. מנהיג התנועה, משה פייגלין, איש מחשבים, ישב בכלא באשמת המרדה.
לדברי פייגלין, התנועה מתכוונת לחדש את הפעילות "בכל החזיתות, בגולן וביש"ע", כשהמאבק העיקרי יתרכז בהר הבית. "עם ישראל ויתר על הלב, על הר הבית", אמר פייגלין, "ולכן הוא מאבד בהדרגה את האברים. אם רוצים מאבק על הגולן, על ארץ ישראל, הוא חייב להתחיל בהר הבית, ולצורך כך אנחנו מקימים מחדש את זו ארצנו". פייגלין אמר כי פעולות התנועה יבוצעו "בלי אלימות, לא פיזית ולא מילולית. בשונה ממה שעשינו בעבר, כאשר הצבנו את המרי האזרחי הלא אלים ואת שלילת הלגיטימיות של הממשלה במרכז פעילותנו, אנו פותחים הפעם את הפעילות בהפגנה ברשיון בהר הבית. אבל, בהמשך הדרך אנחנו מתכוונים בהחלט לעשות שימוש בשיטת מאבק של התנגדות אזרחית פאסיבית, שהיא המרי האזרחי הלא אלים".
אנשי זו ארצנו, הוסיף פייגלין, לא יירתעו מהפרת חוק פאסיבית גם אם ייעצרו. "אנחנו נהיה מוכנים לשלם את המחיר. אדם שמאיימים עליו בגירוש ואפילו לא זועק, אז הוא בעצם חשוב כמת".
השר לבטחון פנים שלמה בן-עמי, אמר היום בתגובה לתחייתה של תנועת זו ארצנו: "כל התקופה הקרובה תהיה תקופה לא פשוטה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully