בארה"ב מגבשים תקנות ביטחוניות לתיירות חלל

התקנות, שגיבש מינהל התעופה הפדרלי של ארה"ב, נועדו למנוע מטרוריסטים להרוס חלליות או להשתמש בהן ככלי נשק

תיירי חלל ייאלצו לעבור תהליך בידוק ביטחוני, כדי להבטיח שהם אינם טרוריסטים. כך עולה מתקנות חדשות שהגישה רשות מינהל התעופה הפדרלית בארה"ב. התקנות נועדו למנוע מטרוריסטים להרוס חלליות או להשתמש בהן ככלי נשק. עם זאת, בתקנות אין כל סעיף המתייחס לבריאותם של תיירי החלל.

התקנות המוצעות עלולות לשבש את תוכניותיהם של תיירי חלל אחרים, המתכוונים לטוס לחלל בעשור הקרוב.

מינהל התעופה הפדרלי (FAA) מנסה להסדיר כללים לתעשיית תיירות החלל המסחרית, כדי להבטיח שיינקטו בה אמצעי בטיחות מינימליים. בין היתר מציע המינהל לחברות תיירות החלל להיוועץ ברשימת הנוסעים הפסולים לטיסות, המצויה במשרד האמריקאי לביטחון פנים, כדי להרחיק מטיסות החלל טרוריסטים בפוטנציאל.

"טכנולוגיות חדשות נושאות עמן סיכונים חדשים. אף על פי כן, הקונגרס מכיר בכך שתעשיית תיירות החלל הפרטית החלה לפתח רכבי שיגור מסחריים שיוכלו לשאת בני אדם לחלל. השקעות פרטיות גדולות יותר יוכלו להמריץ את תעשיית תחבורת החלל המסחרית", נכתב בהצעת המינהל, "יצירת כללי ביטחון חוקיים וסדירים תשרת את האינטרס הציבורי.

כמו כן, לפי ההצעות, יספקו חברות החלל לנוסעיהן מידע בטיחותי, שיכלול, בין היתר, את מספר הטיסות שביצע כלי הרכב הנושא אותם ובעיות בטיחותיות הקשורות לאותו כלי רכב. כמו כן, מומלץ להדריך את תיירי החלל לפני הטיסה, כדי שיוכלו להתמודד עם מקרי חירום, כגון התלקחות החללית או נפילת לחץ.

התקנות עשויות להיכנס לתוקף בקרוב, לקראת צאת טיסות החלל המסחריות הראשונות, שיקיפו את כדור הארץ. ב-BBC דווח, כי חברת "וירג'ין" הצטרפה לאחרונה לרשימת החברות המתעתדות לספק שירותי טיסה לחלל, כאשר הודיעה על הקמת נמל תעופה מיוחד בניו מקסיקו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully