וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: פתיחה מהוססת בציפייה לקיצוץ ריבית של גרינספאן

רמי קפלן

27.6.2001 / 17:48

אטוניטי מזנקת ב-12% בעקבות חוזה חדש; הקיצוץ הצפוי הוא השישי השנה; סקר של רויטרס: סיכוי גבוה יותר לקיצוץ של 0.25% לעומת קיצוץ של 0.5%; קומטאץ' מאבדת 9%; נייס מוסיפה 4.4%

מסחר מהוסס מאפיין את תחילתו של יום המסחר בוול סטריט, שעה שהסוחרים ממתינים לבשורות מכיוון ישיבת השווקים הפתוחים של הבנק הפדרלי בנוגע למדיניות הריבית. מדד הנאסד"ק יורד כעת ב-0.3%, בעוד מדד הדאו ג'ונס עולה בשיעור מזערי של 0.1%.

המתנת הסוחרים אינה נקייה מספקות. ראשית, איש לא יכול להגיד בוודאות שאכן הפד יקצץ. שנית, לא ברור מה יהיה שיעור הקיצוץ הנוכחי בריבית - מסקר שערכה סוכנות הידיעות רויטרס עולה כי מעט יותר ממחצית הכלכלנים שנשאלו מצפים לקיצוץ של 0.25% בלבד, בעוד שמיעוטם מצפה לקיצוץ של 0.5%. עד היום היו כל חמשת הקיצוצים הקודמים השנה בני 0.5% כל אחד.

בנוסף, גם אם הפד יקצץ, ואף אם יקצץ עמוק מספיק, בכלל לא ברור איך הדבר ישפיע על המשך התנהלותה של הכלכלה האמריקאית. בשבועיים האחרונים נשמעו ברחוב האמריקאי ספקות בנוגע ליעילותה של מדיניות הריבית של הפד, לנוכח המצב הגרוע המתמשך בשוקי ההון.

אי לכך, אין כל ודאות באשר לתגובת השוק היום לקיצוץ, אם כזה אכן יגיע. מבחינת ימי המסחר הקודמים השנה בהם הודיע הפד על קיצוץ בריבית עולה כי אם הקיצוצים לא הגיעו בהפתעה, לא נטה בדרך כלל השוק לעלות בחדות, להיפך - בדרך כלל נטה אף לרדת.

עדות מעניינת לעומקו של המשבר בו נתון כעת שוק ההון האמריקאי סיפקה היום בורסת הנאסד"ק עצמה, כאשר קיצצה 140 משרות - 11% מעובדיה, בעקבות הירידה בפעילות בשוק והמשבר במניות הטכנולוגיה, ובייחוד עקב העצירה הכמעט מוחלטת בשוק ההנפקות הראשוניות. היה זה סבב הפיטורים הראשון של הנאסד"ק מאז המשבר של 1987 לפני 15 שנה - כך דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

בקרב הישראליות מצליחה מניית אטוניטי לזנק ב-12.1% למחיר של 2.7 דולרים, לאחר שהודיעה היום כי תספק למפעל הפלדה הסיני BSteel פתרונות B2B למסחר ותקשורת עם ספקים, לקוחות ושותפים. מניות נוספות שעולות יפה הן מנטרג'י (לשעבר גילת מערכות) שמוסיפה 7.2% למחיר של 90 סנט, מניית חברת הכבלים מתב שעולה ב-5.7% למחיר של 15 דולר ומניית נייס שמוסיפה 4.4% למחיר של 11.8 דולר.

עוד עולה מניית צ'ק פוינט - ב-1.5% למחיר של 52.1 דולר, לאחר שבית ההשקעות CIBC העניק לה המלצת "קנייה חזקה" ומחיר יעד של 90 דולר. לפי בית ההשקעות, תעמוד צ'ק פוינט בתחזיות שלה לרבעון השני.

מניית גילת לוויינים מוסיפה 1.4% למחיר של 12.7 דולר, לאחר שהודיעה על עסקה עם חברת טיסקלי, מחברות האינטרנט הגדולות באירופה, לאספקת טרמינלים לווייניים זעירים (VSAT) ללקוחותיה של טיסקלי. השירות יאפשר גישה לוויינית רחבת פס לרשת האינטרנט ללקוחות בעלי משרדים קטנים ומשרדים ביתיים (SOHO) ברחבי אירופה.

בצד היורדות בולטת מניית חברת האינטרנט הישראלית קומטאץ', המנהלת מאבק הישרדות מימונית לאחרונה, ומשילה היום 9.1% מערכה כדי לחזור ולהיסחר במחיר של 60 סנט בלבד.

יורדות נוספות הן מניית נור שמאבדת 5.2% למחיר של 5.8 דולרים, ומניית וריסיטי שיורדת ב-4.7% למחיר של 13.9 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully