וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים ירשום רווח הון של 25 מיליון דולר מעסקת ESC מדיקל

שלומי גולובינסקי

27.6.2001 / 17:17

אינווסטק: בנק הפועלים מימן את רכישת קוהירנט ע"י ESC בעסקה שכללה תשלום של 100 מיליון דולר במזומן תמורת אופציה לרכישת 7.25% ממניות ESC

מסמך הזימון לאסיפת בעלי המניות של אי.אס.סי (ה-Proxy) שפורסם לפני מספר ימים מעניק הזדמנות נדירה לבחון את אחת מעסקות האשראי הרווחיות ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל, כך מציינים כלכלני אינווסטק.

בנק הפועלים מימן את רכישת קוהירנט ע"י אי.אס.סי בעסקה שכללה תשלום של 100 מיליון דולר במזומן תמורת אופציה לרכישת 2.5 מיליון מניות של ESC, המהוות כ- 7.25% ממניותיה של החברה.

פקיעת האופציות תתרחש ב-2006 במחיר מימוש של 20.25 דולר למניה, כלומר, פרמיה של 37% מעל מחיר המניה לפני ההודעה על העסקה עם Coherent Medical Group. מניית ESC עלתה בצורה חדה מאז ההכרזה על הרכישה (בפברואר 2001), והיא נסחרת עתה במחיר של 30 דולר.

מחיר זה משקף רווח תיאורטי לבנק הפועלים של כ-25 מיליון דולר, וזאת חודשיים בלבד לאחר מתן ההלוואה (אפריל 2001). האופציות ניתנות למימוש בכל זמן עד למועד הפקיעה, אך להערכת כלכלני אינווסטק, בנק הפועלים לא מימש אותן עדיין מכיוון שמתן האופציות כפוף לאישור בעלי המניות, שיתקבל קרוב לוודאי באסיפת בעלי המניות ב-16 ביולי בניו יורק.

להערכת כלכלני אינווסטק, בנק הפועלים יממש את האופציות ברבעון השלישי השנה. בהנחה שהמניה תמשיך להיסחר ברמות שבהן היא נסחרת עכשיו, הבנק ירשום רווח הון של כ-25 מיליון דולר לפני מס.

הריבית על ההלוואה היא לייבור + 1.75%, אך אם לא תתקבל הסכמת בעלי המניות למתן האופציות בתוך 100 ימים מתאריך מתן ההלוואה - תעלה הריבית על החוב ללייבור + 8%. עסקה זו מחזקת את עמדת כלכלני אינווסטק בנוגע לאיכותה של הנהלת בנק הפועלים ויכולתה לקחת על עצמה סיכונים מחושבים על מנת להגדיל את התשואה על ההון של הבנק.

מכל מקום, באינווסטק חוזרים על המלצת ה"קנייה לטווח ארוך" (Long Term Buy), עם דירוג סיכון שווה לסיכון השוק ועם מחיר יעד של 11.5 שקל.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק המלצות אנליסטים בתפריט הימני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully