וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארקיע חתמה על חוזה להמשך החכרת 2 מטוסי בואינג 747 ב-7 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

27.6.2001 / 13:20

מדובר על הארכה לשנה וחצי של חוזה קיים האמור להסתיים בתוך כחצי שנה; לארקיע הכנסות מובטחות של 117 מיליון דולר מחוזי חכירה קיימים


חברת התעופה ארקיע, שהיא חברת בת של כנפיים-אחזקות ארקיע , חתמה על הסכם להארכת תקופת החכירה של שני מטוסי מטען מדגם בואינג B747-100, המוחכרים לחברת התעופה פולאר (Polar Air Cargo).

תקופת החכירה המקורית, בת 6.5 שנים, אמורה להסתיים בתאריכים 5 במאי 2002 ו-15 במארס 2002. על פי ההסכם החדש תוארך תקופת חכירה זו לתקופה נוספת שתסתיים ביום האחרון של 2003. דמי החכירה שתשלם פולאר לארקיע בתקופת החכירה המוארכת עבור שני המטוסים יסתכמו ב-7 מיליון דולר.

בנוסף למטוסים אלה, בבעלות ארקיע עוד 22 מטוסי בואינג המוחכרים לחברות תעופה בחו"ל, בהם שני מטוסי מטען מדגם 747 (ג'מבו), 2 מטוסים מדגם בואינג 757-200ER ו-18 מטוסים מדגם בואינג 737.

מגזר החכרת המטוסים בבעלות אינו מושפע מהמצב הפוליטי-בטחוני באזור, ומאופיין ברווחיות גבוהה ויציבה לאורך זמן ובהנבת תזרים מזומנים גבוה, התורם לחוסנה של כנפיים-אחזקות ארקיע בעיקר בתקופת משבר בתיירות הנכנסת.

הכנסות מגזר זה, המובטחות על פי הסכמים הקיימים כיום (לא כולל אופציות להארכה שטרם מומשו) עד לחודש מאי 2006 - מסתכמות בכ-117 מיליון דולר.

פרופ' ישראל (איזי) בורוביץ', מנכ"ל כנפיים-אחזקות ארקיע, אמר כי חתימת ההסכם להחכרת המשך מייצגת את יכולתה של החברה ואת מומחיותה במגזר החכרת המטוסים. "אנחנו פועלים בתחום בו פועלות חברות ענק ומצליחים להיות שחקן משמעותי", אמר בורוביץ'. לדבריו, "החכרת המטוסים מהווה דוגמה לניצול אופטימלי של משאבי הייצור של החברה במצב הקשה והסבוך הפוקד את תחומי התיירות והתעופה של ישראל".

כנפיים-אחזקות ארקיע היא חברת אחזקות, שהחזקתה העיקרית היא 74% מחברת ארקיע קווי תעופה ישראליים. שלושת תחומי הפעילות העיקריים של החברה הם תעופה ותיירות בינלאומית, פנים ארצית ומתן שירותים נלווים; החכרת מטוסים בבעלות; והשקעה בחברות בתחומים הקרובים לפעילותה, המקנים לה יתרונות אסטרטגיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully