וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המתנחלים ישקלו לפנות מאחזים לאחר משא ומתן עם הממשלה

וואלה! חדשות, אלוף בן, יאיר שלג, יוסי ורטר ועמוס הראל, 'הארץ'

27.6.2001 / 12:19

אורי אריאל מראשי יש"ע: "אם תהיה הידברות ולא פתיחת חזית מצד שר זה או אחר יש מקום לאיזה שהם סיכומים"; בן אליעזר על הפינוי: "הכוונה לחסוך פגיעה באנשים. הדבר היה לבקשת צה"ל"

אורי אריאל, מראשי מועצת יש"ע, אמר היום שהמתנחלים ישקלו לפנות את המאחזים תוך משא ומתן עם הממשלה. "אם תהיה הידברות ולא פתיחת חזית מצד שר זה או אחר יתכן שיש מקום לאיזה שהם סיכומים. עם זאת, במצב הנוכחי כשיש הכרזת מלחמה מצד שר הביטחון אנחנו ממתינים".

ראשי מועצת יש"ע פתחו היום בשביתת שבת מול משרד ראש הממשלה בירושלים כמחאה על מדיניות האיפוק של הממשלה.

שר הביטחון בנימין בן אליעזר, אמר הבוקר בתגובה על הביקורת שהוטחה בו כי ההכרזה על פינוי המאחזים היתה על פי רצונם של אנשי הצבא. "כל ענייני וכל מחשבותי הן לחסוך פגיעה באנשים. הדבר צץ על פי בקשת הצבא ומתואם עימו במטרה לערוך פינוי מרצון תוך תיאום עם ראשי המתיישבים".

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, אמר אמש כי אף מאחז בשטחים לא יפונה ללא דיון מוקדם בממשלה. לנדאו אמר ששר הביטחון, בנימין בן אליעזר, הבטיח לו דברים אלה כבר לפני כחודש. לנדאו במהלך בסיור של חברי סיעת הליכוד באזור בנימין שבמרכז הגדה.

בסיור בגדה השתתף גם שר התקשורת, ראובן ריבלין, שאמר כי דברי בן אליעזר אינם מקובלים על ראש הממשלה, והדגיש גם הוא ששום מאחז לא יפונה ללא דיון מוקדם בממשלה. סגן השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, אמר בסיור שדברי בן אליעזר נראים כמכוונים לפריימריס במפלגת העבודה.

דבריו של בו אליעזר שלשום בכנסת עוררו הפתעה בקרב כל הגורמים המעורבים וההערכה היא שלבסוף תימצא פשרה שתאפשר את השארתם של מרבית המאחזים, תוך פינוי סמלי של מיעוט מבוטל.

מאז תחילת השנה הוקמו עשרות מאחזים בגדה, ניתן לחלק אותם לשלושה סוגים: אתרי זיכרון והנצחה, מאחיזם בטחונים ותוספות בניייה. גורמים בכירים בצה"ל הסתייגו מהתופעה, ובכל זאת גם בצה"ל הופתעו מהצהרת השר והמספר המדוייק אותו נקב - 15.
בעקבות הודעת השר עשו אמש מאמץ במערכת הביטחון 'למצוא' את אותם 15 מאחזים כדי לעמוד בהתחייבות הפומבית שנתן השר.

בן אליעזר אמר אתמול בנאום מול מזכירות התק"מ, כי בכוונתו לפנות את המאחזים למרות התקפותיהם של לנדאו ריבלין.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully