וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המיזוג בין פלוור ובריזקום ממשיך לצעוד במסלול המתוכנן

גתית פנקס

26.6.2001 / 12:13

הודיעו על אבטיפוס לתחנת בסיס משולבת; שיווק מסחרי: בתחילת 2002; מאז ההודעה על המיזוג שוויה של בריזקום נפל בכ-31% ושל פלוור בכ-23%

תהליך המיזוג בין החברות הישראליות בריזקום ופלוור ממשיך לצעוד במסלול לקראת השלמתו ברבעון השלישי של 2001 - כך לפחות עולה מההודעות שהחברות מספקות לאחרונה ומהערכות של בתי ההשקעות.

היום החברות הודיעו כי צוותי המחקר והפיתוח של שתיהן, המתמחות בגישה אלחוטית רחבת פס, עבדו בתקופה האחרונה בצורה משותפת כדי ליצור אבטיפוס לתחנת בסיס משולבת (Base Station), וכי הפיתוח הושלם.

תחנת הבסיס שפותחה תאפשר למפעילי תקשורת להשתמש בתחנת בסיס אחת כדי לתקשר בין ציוד ה-BreezeAccess של בריזקום ובין ציוד ה-WALKair של פלוור. שיווק מסחרי של יחידת הבסיס החדשה, הפועלת בתדר של 3.5 ג'יגה-הרץ, צפוי להתרחש בתחילת שנת 2002.

לדברי החברות, התחנה החדשה תאפשר למפעילי תקשורת את היכולת לתת שירות לטווח רחב של סוגי לקוחות - החל במשתמש הביתי, עסקים ומשרדים ביתיים (SOHO), יחידות מרובות דיירים (MTU) ולקוחות עסקיים (SME) - מתחנת בסיס אחת.

שווי שתי החברות ירד בחדות מאז הודעת המיזוג


צבי סלונימסקי, נשיא ומנכ"ל בריזקום, הביע שביעות רצון מכך שצוות הפיתוח הוקם לפני כחודשיים, והשיג ציון דרך משמעותי בצורה מהירה.

מנכ"ל פלוור, אמנון יעקובי, אמר כי החברות ממשיכות בתוכנית פיתוח מקיפה, שתביא לא רק לשילוב מוצרי החברות הקיימים, אלא גם לפיתוח מוצרים חדשים שיסייעו לרווחיות גבוהה יותר עבור מפעילי התקשורת. יעקובי וסלונימסקי ישמשו כמנכ"לים משותפים של החברה הממוזגת.

בריזקום נסחרת היום בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 117 מיליון דולר, ופלוור לפי שווי של 95 מיליון דולר. מאז שוויין של החברות ביום ההודעה על המיזוג, בריזקום איבדה 30.6% ופלוור נפלה ב-23.2%.

תחת תנאי המיזוג, תומר כל מנית פלוור ל-0.767 מניות בריזקום, מה שיביא ליצירת חברה ממוזגת בת כ-53.3 מיליון מניות. על פי יחס ההמרה, יחזיקו בעלי המניות של בריזקום כ-55% מהחברה הממוזגת, והיתר יוחזק על ידי בעלי פלוור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully