וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יום פקיעה שקט צפוי לעבור על האופציות הדולריות סביב 4.18 שקל לדולר

גולן פרידנפלד

26.6.2001 / 9:36

מוריץ טוכלר: "האינטרסים לכיוון של עלייה או ירידה בשער הדולר ביום הפקיעה - מקוזזים"

הדולר פותח את יום המסחר בהססנות תוך עלייה של 0.07% לרמה של 4.18 שקלים לדולר. היום יחול יום פקיעת האופציות הדולריות לחודש יוני, והמסחר צפוי לעורר עניין לקראת השעה 14:00 - כשעה ורבע לפני מועד פקיעת האופציות.

רפי כהן ממוריץ טוכלר סבור כי צפויה היום פקיעה שקטה. להערכתו, כמות הספקולנטים בשוק אפסית, ומכיוון שכך לא צפויים הגופים השונים לבצע פעולות חריגות שיובילו את הדולר לעליות או לירידות חריגות לקראת הפקיעה. כהן מציין כי "האינטרסים לכיוון של עלייה או ירידה בשער הדולר ביום הפקיעה - מקוזזים".

"בכדי להבין עד כמה שוק הדולר-שקל מתאפיין בתנודתיות נמוכה (שמעידה על היעדר ספקולנטים) צריך להשוות את התנודתיות בשוק זה לתנודתיות של היורו", מציין כהן. "לדוגמה, אם התנודתיות הממוצעת באופציות הדולריות עומדת היום על 5.5%-6% בשנה, הרי שביורו היא כמעט כפולה ועומדת על כ-11% בממוצע. ההבדלים רק מחריפים אם בוחנים את התנודתיות על בסיס תקופות קצרות יותר - שם הפערים מגיעים ליותר מפי שניים", הוסיף כהן.

בבית ההשקעות גיפט מציינים כי הציפייה היא שהדולר ייחלש מעט, אולם המשקיעים הזרים שנמצאים בשוק עשויים לבצע מהלך שישפיע על שער הדולר בכיוון ההפוך.

בבית ההשקעות פריקו סבורים כי בעקבות פעילות הסקטור העסקי לקראת סוף החודש הקלנדרי עשוי השקל לשוב ולהתחזק לעבר רמת "המפתח" של 4.1550 שקלים לדולר. בנוסף, מציינים בפריקו כי החודש הינו גם סוף רבעון - דבר התומך בתנודות שערים סביב סוף החודש הקלנדרי, בין היתר בעקבות מהלכים של מימוש רווחים צבורים וביצוע אסטרטגיות מטבעיות לטווח קצר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully