וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסטודנטים לרפואה מעדיפים לעשות סטאז' באיכילוב

מוטי גל

25.6.2001 / 20:22

111 מתוך 308 סטודנטים לרפואה בארץ ביקשו לעבוד במהלך שנת הסטאז' במרכז הרפואי תל אביב; בתחתית הטבלה: וולפסון, פוריה ונהריה; ביה"ח "שיבא" מדשדש מאחור עם ביקוש של 2 אחוז בלבד


גם השנה כבארבע השנים האחרונות, נבחר המרכז הרפואי תל אביב כבית החולים המועדף ביותר לסטאז' על ידי בוגרי השנה השישית בארבעת בתי הספר לרפואה בארץ. מתוך 308 סטודנטים שסיימו את לימודיהם בשנת 2001, העדיפו 111 (36%) את המרכז הרפואי תל אביב במקום הראשון. במקום השני דורג המרכז הרפואי "רבין" בפתח תקווה, במקום השלישי המרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה, במקום הרביעי המרכז הרפואי "סורוקה" בבאר שבע ובמקום החמישי בית החולים "שערי צדק" בירושלים.

בתחתית הטבלה ניצבו בתי החולים "וולפסון", "נהריה" ו"פוריה" אליהם לא נרשמו כל בקשות לסטאז'. הפתעה נרשמה בבקשות למרכז הרפואי "שיבא" שבתל השומר - רק שני אחוזים מכלל הסטודנטים העדיפו לבצע שם את שנת הסטאז'. המרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר הינו הגדול בישראל, וזכה במקום הראשון בסקר שביעות רצון שנערך השנה ע"י קופת חולים "מכבי".

בתום השנה השישית, נדרש כל סטודנט לרפואה בישראל לעבור תקופת סטאז' בת 11 חודשים, במהלכה מתפקד הבוגר כרופא "זמני" עליו מוטלות מגבלות עצמאות מסויימות. הסטאז' הנו תקופת מבחן עבור הרופא לעתיד, במהלכו הוא מתנסה במגוון רחב של מקרים, תחת עינם הבוחנת של מנהלי המחלקות, הצוות הרפואי והמטופלים גם יחד.

המקום בו יעשה הסטודנט את הסטאז' נקבע בהגרלה. כל סטודנט רושם את המקומות בהם הוא מעדיף לעשות את הסטאז' מראש, ותוכנת מחשב מתאימה את הבקשה למקום בו זכה בהגרלה הכללית.

המרכז הרפואי תל אביב זוכה לביקוש הרב ביותר גם בקרב סטודנטים לרפואה מחו"ל המגיעים לסבבים קליניים במסגרת חילופי סטודנטים. בשנת 2000 הגיעו ל"איכילוב" 48 סטודנטים המהווים כ-50 אחוזים מכלל הסטודנטים המשתלמים בתוכנית. המחלקות המבוקשות ביותר על ידי הסטודנטים הן כירורגית א', חדרי המיון והמחלקות הפנימיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully