וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מט"ח: היציג נקבע על 4.1770 שקלים

ליאור כגן

25.6.2001 / 18:21

הפחתת הריבית לא השפיעה על המסחר בדולר; הגופים הכלכליים מעריכים כי הדולר יירד בטווח הקצר, אולם בטווח הארוך צפוי פיחות; מחר יפקעו האופציות הדולריות של יוני

שבוע המסחר בשוק המט"ח נפתח בהתחזקות קלה של השקל, כאשר הדולר ירד מרמה של 4.18 שקלים בה נסחר ביום שישי לרמה של 4.1770 שקלים, בה נקבע השער היציג. המסחר התנהל בטווח מחירים צר סביב רמת השער היציג, בהתאם לרמה בה נסחר אתמול במסגרת האופציות הדולריות.

נראה כי בתקופה האחרונה השתנתה המגמה במסחר בשקל-דולר, כך שהדולר מתחזק לאורך תקופה ובעקביות. זאת, בניגוד לעליות הנקודתיות אותן ראינו בחודשים האחרונים, שהתרחשו בעקבות האירועים הבטחוניים ונמחקו במהירות בעקבות המרות הדולרים של החברות היצואניות.

ההתחזקות העקבית של הדולר נרשמה מתחילת החודש, אז נסחר הדולר ברמה של 4.13 שקלים, כך שמדובר בעלייה הדרגתית מצטברת של 1.1%. בבית ההשקעות אקסלנס מציינים כי לדולר רמת תמיכה ב-4.1640 שקלים ורמת התנגדות ב-4.1970 שקלים.

היום הפחית נגיד בנק ישראל, דוד קליין, את הריבית הנומינלית במשק ב-0.3% לרמה של 6.5%. בכך, התרחב פער הריביות בין השקל לדולר ל-2.5%, אך הפחתת הריבית בארה"ב ב-27 לחודש צפויה לצמצם את פערי הריביות. הפחתת הריבית לא השפיעה על המסחר בדולר.

מחר תפקע סדרת האופציות הדולריות של חודש יוני, שעלולה לגרום לתנודה בשער הדולר. להערכת פעילים, הדולר עשוי לרדת באופן נקודתי בעקבות הפקיעה.

הגופים הכלכליים מעריכים כי הדולר עשוי לרדת בתקופה הקרובה בעקבות פקיעת האופציות הדולריות מחר והמרות סוף החודש, אולם רובם מדגישים כי בטווח הארוך צפוי הדולר להתחזק. בגיפט, מקבוצת אילנות בטוחה, מעריכים כי הדולר עשוי לטפס לרמות של 4.20 שקלים בטווח הקצר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully