וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה תשיק עד סוף השנה נגזרים על היורו

גולן פרידנפלד

25.6.2001 / 13:26

דרור שליט, מנהל מחלקת המסחר של הבורסה: "הגידול בהיקף המסחר עם אירופה והתנודתיות הרבה של היורו לאחרונה מגבירים את הביקוש למכשיר הגנה מסוג זה"

הבורסה ממשיכה להשיק מכשירים פיננסיים חדשים. היום הודיעה הבורסה של תל אביב כי עד סוף השנה היא תאפשר מסחר באופציות וחוזים עתידיים על היורו. דרור שליט, מנהל מחלקת המסחר והמסלקות בבורסה, מסר כי הבורסה החליטה להשיק את נגזרי היורו בשל העניין הרב שמגלים משקיעים וחברות ברכישת הגנה בעלות נמוכה מפני תנודות בשער היורו.

הגידול בהיקף המסחר עם אירופה והתנודתיות הרבה של היורו בתקופה האחרונה מגבירים את הביקוש למכשיר הגנה מסוג זה. עמלת המסחר לאופציה, מזכירים בבורסה, עומדת כיום על 50 אגורות.

נפח הפעילות היומי באופציות הדולריות גדל בעקביות. אם בשנת 1999 המחזור כלל 9,000 אופציות בממוצע, הרי שבשנת 2001, מהנתונים שאספה הבורסה עד כה, עולה כי המחזור כבר הגיע ל-20 אלף אופציות. אם יצליחו נגזרי היורו לשחזר את אותו קצב גידול שהציגו האופציות הדולריות - הרי שבהחלט ניתן יהיה להגדיר את השימוש בכלי הפיננסי החדש כהצלחה.

הכלי הפיננסי החדש מושק על רקע השינוי הצפוי בשיטת המטבע ב-2002, לפיה יהפוך היורו למטבע הרשמי של אירופה.

נגזרי היורו יצטרפו לכלי פיננסי נוסף שמשיקה הבורסה ב-1 ליולי - אופציות על מדד תל-טק 15, שיכלול את 15 חברות הטכנולוגיה בעלות שווי השוק הגבוה ביותר, במטרה להגביר את המסחר בשוק הנגזרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully