וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהל בית החולים וולפסון לשעבר הורשע בהתנהגות שאינה הולמת

ורד כהן-ברזילי

24.6.2001 / 16:59

ד"ר משה משיח הזמין מחוקר פרטי האזנות סתר וכן מעקב אחר שניים מעובדי בית החולים; הורשע במסגרת הסדר טיעון; ננזף, הורד בשתי דרגות ותק וישלם את כספי תשלום האזנות הסתר

מנכ"ל משרד הבריאות ומנהל בית החולים וולפסון לשעבר, ד"ר משה משיח, הורשע היום על פי הודאתו ב"התנהגות שאינה הולמת ובלתי הוגנת". זאת לאחר שהזמין מחוקר פרטי האזנות סתר שבוצעו בבית החולים. משיח הורשע במסגרת הסדר טיעון שנחתם עימו והוצג בפני הדין המשמעתי של נציבות שירות המדינה.

על פי הקובלנה המתוקנת שהוגשה לבית המשפט, בשנת 1993 הזמין ד"ר משיח מחוקר פרטי בשם אליעזר גרשוני, האזנות סתר לכמה קווי טלפון בבית החולים. בנוסף הוא הורה לו לעקוב אחרי שניים מעובדי בית החולים. הוצאות החקירה שולמו לגרשוני, על פי הוראתו של משיח מכספי בית החולים, וזאת בניגוד לנהלים.

במסגרת הסדר הטיעון יקבל משיח עונש של נזיפה חמורה והורדה בשתי דרגות ותק למשך שנה, כמו כן הוא התחייב להשיב לבית החולים וולפסון את כספי תשלום האזנות הסתר – 13,439 שקלים.

ממשרד המשפטים נמסר כי ההחלטה להגיש קובלנה משמעתית נגד ד"ר משיח ולא תביעה פלילית נתקבלה לאחר סדרת התייעצויות שהתקבלו בפרקליטות ועל דעת היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין. לטענת הפרקליטות מדובר בעבירות שבוצעו לפני שנים רבות, עוד בטרם תוקן חוק האזנות הסתר ובשל העובדה שהעבירות בוצעו באופן חד פעמי. עברו החיובי של ד"ר משיח, ותרומתו לציבור היוו שיקול נוסף בהחלטה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully