וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת השרים להפרטה אישרה לבזק הזרמת עד 40 מליון דולר ל-YES

גיא הדס

24.6.2001 / 10:56

האישור מותנה בכך שבזק תגיע להחזקה של 40% ב-YES תוך 3 חודשים; בזק חויבה למסור לוועדה את עמדת הדירקטוריון וההנהלה בדבר כדאיות ההשקעה בחברת הלוויין

ועדת השרים לענייני הפרטה אישרה היום לבזק להזרים 40 מיליון דולר נוספים לחברת הלוויין YES. הזרמה זו מותנה בכך שבזק תעלה את שיעור האחזקה שלה בחברת הלוויין בהתאם להשקעתה. המשמעות היא שבזק תגיע לאחזקה של 40% ב-YES תוך שלושה חודשים.

עוד נקבע כי בתוך שלושה חודשים תעביר בזק את עמדת דירקטוריון החברה וההנהלה בדבר הכדאיות העסקית של מיזם הטלוויזיה בלוויין, והשתלבותו בתוכנית האסטרטגית של בזק והפרטתה.

עד ההחלטה של ועדת השרים היום, לבזק היה אישור להשקיע ב-YES בהיקף של 400 מיליון דולר כפול אחוזי אחזקת בזק בחברת הלוויין. מכיוון שבזק מחזיקה ב-30% ממניות YES, היה מותר לה להשקיע רק 120 מיליון דולר. עתה מותר לה להשקיע 160 מיליון דולר.

בזק ביקשה מרשות החברות לבצע שני שינויים בהחלטתה. הראשון - להגדיל את ההזרמה ב-40 מיליון דולר, והשני - לבטל את ההתניה הכובלת בין גודל האחזקה בפועל של בזק ב-YES לבין הזרמת הכספים, כך שתוכל להשקיע בחברת הלוויין כאילו היא מחזיקה ב-50% ממניותיה. למעשה, בזק ביקשה אישור להזרים ל-YES עד 240 מיליון דולר. למעשה, מנהל רשות החברות הממשלתיות, ירון יעקובס, התנגד לביטול ההתניה הקושרת את גודל ההשקעה בגודל ההחזקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully