וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיטב: טבע היא המניה הפופולרית ביותר מבין קרנות הנאמנות בארץ

גולן פרידנפלד

24.6.2001 / 10:28

תפסה את מקומה של בזק במקום הראשון מבין המניות הפופולריות בקרב קרנות הנאמנות; את רשימת 5 המניות הפופולריות משלימות מניות בזק,פועלים, לאומי ואי.ד.בי פיתוח

"טבע היא המניה הפופולרית ביותר מבין 9 קרנות הנאמנות הגדולות בארץ נכון לסוף הרבעון הראשון, והיא תפסה את מקומה של בזק שהיתה במקום הראשון בסוף שנת 2000", כך עולה מסקר שערכה חברת מיטב.

שווי השוק המצטבר של טבע בקרב מנהלי קרנות הנאמנות בישראל הינו 254 מיליון שקל והיא נמצאת בחמישייה המובילה אצל 6 מתוך 9 קרנות הנאמנות הגדולות בארץ. את המקום השני תופסת מניית בזק עם החזקות מצטברות של 235 מיליון שקל, ובמקום השלישי מניית פועלים עם החזקות מצטברות של 228 מיליון שקל. את רשימת 5 המובילות סוגרות מניות לאומי ואי.די.בי פיתוח בהן מחזיקות הקרנות בשיעור של 203 ו-105 מיליון שקל, בהתאמה.

כלכלני מיטב מציינים כי חלה ירידה חדה של 29% בהחזקות של קרנות הנאמנות ב-5 מניות ת"א 100 הפופולריות ביותר, משווי שוק של 1.5 מיליארד שקל בסוף שנת 2000 לשווי שוק של כמיליארד שקל בסוף הרבעון הראשון של 2001.

בנוסף מציינים כלכלני מיטב כי למרות שכל חמשת המניות הפופולריות הינן מניות ת"א 25, הרי שאין הקבלה בין סדר המניות הפופולריות בתעשיית הקרנות לבין סדר המניות בבורסה מבחינת שווי השוק שלהן. מבדיקה שערכו במיטב, עולה כי מנהלי הקרנות אינם תמימי דעים לגבי המניות הפופולריות, שכן 20 מניות שונות (מתוך 45) ניצבות בין 5 המניות הפופולריות.

עוד עולה מהסקר של מיטב כי בשורה ארוכה של מניות ת"א 100 מחזיקות קרנות הנאמנות חלק לא קטן מההון הרשום למסחר. מניית תים מחשבים, למשל, מוחזקת ע"י קרנות הנאמנות בשיעור של 26%, והיא ניצבת במקום הראשון בקטגוריה זו. מניית פי.סי.בי ניצבת מיד אחריה, ובה מחזיקות הקרנות בשיעור של 18% מההון הרשום למסחר.

מבין מניות היתר בולטת, על פי סקר מיטב, מניות אוצר ההתיישבות (החברה מחזיקה כ-4.7% ממניות בנק לאומי) בה מחזיקות הקרנות בשיעור של 45 מיליון שקל. במקום השני מבין מניות היתר ניצבת מניית תעוזה עם החזקות של 38 מיליון שקל.

בסיכומו של דבר, מלמד הסקר כי ממש כפי שכלל הציבור מתקשה לברור בקפידה את המניות השונות, כך נראה כי גם מנהלי קרנות הנאמנות מתקשים להסכים על רשימת המומלצות שלהן.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק המלצות אנליסטים בתפריט הימני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully