וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק יורד ב-0.5% בפתיחה; מטאלינק יורדת ב-6.7%

נטע יעקבי

22.6.2001 / 17:43

אזהרות רווח של מיקרון וסימנטק שפורסמו אתמול צפויות להשפיע על המסחר היום; טבע צפויה לרכז עניין לאחר שמתחרתה, מרק, הוציאה אזהרת רווח לרבעון הנוכחי

בפתיחת יומו האחרון של שבוע המסחר יורד מדד הנאסד"ק ב-0.5%, בניגוד למגמה החיובית שאיפיינה אותו בשלושת הימים האחרונים. המשקיעים מצפים להודעת הבנק הפדרלי בשבוע הבא בנוגע להורדה נוספת של הריבית, אך פוקחים עין גם לכיוון אזהרות רווח נוספות. מדד הדאו ג'ונס יורד אף הוא - ב-0.1%.

צפויה להשפיע היום הודעת הבנק הפדרלי מאתמול, לפיה הוא עשוי לקצץ את שער הריבית בפעם השישית השנה. האפקטיוויות של מהלך זה אינה נטולת ספקות, לאחר שחמש הורדות הריבית הקודמות לא הביאו להתאוששות השוק המיוחלת.

היום לא אמורות להתפרסם הודעות כלכליות חשובות או דו"חות רבעוניים כלשהם, אולם כן צפויות להשפיע אזהרות הרווח שהתפרסמו אתמול, ביניהן זו של חברת סימנטק (סימול SYMC), חברת אבטחה באינטרנט, אשר הודיעה אתמול כי מכירותיה ברבעון הנוכחי יירדו ב-30% מתחת לתחזיות החברה ותחזיות וול סטריט, עקב הירידה בצריכה הפרטית ובהשקעות ההון בתוכנה ברחבי העולם.

אזהרת רווח נוספת שפורסמה אתמול היא של חברת מיקרון טכנולוג'י (סימול MU), ענקית שבבי הזיכרון למחשבים אישיים, אשר צופה ירידה של 47% בהכנסות הרבעון הנוכחי לעומת הרבעון המקביל.

בין הישראליות צפויה לרכז עניין מניית טבע , לאחר שמתחרתה, חברת התרופות מרק, הוציאה אזהרת רווח לרבעון הנוכחי, מכיוון שמכירות משכך הכאבים החדש שלה לא הניבו את ההכנסות החזויות. כמו כן, זכתה אתמול מרק מטעם בית המשפט הפדרלי בארה"ב בהשהיה של 10 ימים לתפוגת תוקף הפטנט שלה לתרופת המבאקור (Mevacor) לטיפול בהפחתת כולסטרול. ההשהיה היא חלק ממהלך של מרק להשהות בחצי שנה את כניסתן של טבע ומתחרה נוספת עם תרופה גנרית מתחרה לשוק הכולסטרול האמריקאי, שהגיע בשנת 2000 להיקף של 425 מיליון דולר. אם המהלך יצליח - תיאלץ טבע לדחות את הפצת תרופת ה-Lovastatin שלה, שתוכננה לשבועות הקרובים. מניית טבע יורדת כעת ב-0.1%.

מניית מטאלינק צפויה גם היא לרכז עניין היום, לאחר שעידכנה היום בבוקר כלפי מטה את תחזית ההכנסות שלה לרבעון השני, כאשר היא תולה את הסיבה לכך בחולשה בשוק התקשורת בצפון אמריקה ואירופה. הכנסות החברה צפויות להסתכם ב-3 עד 3.5 מיליון דולר בלבד, כאשר על פי ממוצע תחזיות האנליסטים, הציפייה המוקדמת היתה כי מטאלינק תשיג ברבעון זה הכנסות של 7.5 מיליון דולר. בנוסף, פירסמה החברה קרוב למועד פתיחת המסחר הודעה בנוגע לחתימת הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת Next Level? (סימול NXTV) לשדרוג מוצריה עבור וידיאו ו-DSL. מניית החברה יורדת כעת ב-6.7%

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully