וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצעד הגאווה: המשטרה עיכבה לחקירה מפגינים שמחו נגד הכיבוש

ורד כהן-ברזילי

22.6.2001 / 13:39

המפגינים נשאו עגלות עם מכלי גז ריקים וכדורים שנאספו בשטחים; העגלות הוחרמו והצועדים הגאים שוחררו; צעירה נוספת עוכבה לחקירה לאחר שהתחזתה לשוטרת ולבשה מדי משטרה

שלושה מפגינים עוכבו לחקירה בצהריים ברחבת בית אריאלה בת"א, לאחר שצעדו במסגרת חגיגות הגאווה עם עגלות עמוסות מכלי גז ריקים וכדורים, כאות מחאה על הכיבוש הישראלי. המכלים והכדורים נאספו בשטחי הרשות הפלסטינית והובאו לתערוכה לצורך המחאה. העגלות, על תכולתן, הוחרמו על ידי המשטרה ויימסרו להשמדה ואילו הצעירים שוחררו להמשיך בחגיגות.

המשטרה גם עיכבה לחקירה צעירה שצעדה בחגיגות כשהיא לבושה בבגדי שוטרת. השוטרים שהבחינו כי הצעירה איננה בתפקיד עיכבו אותה לחקירה באשמת התחזות לשוטר, והורו לה להחליף את המדים. הצעירה שוחררה אולם במשטרה מעריכים כי היא תזומן לחקירה נוספת.

המצעד החל ב-12:00 ויימשך עד השעה 19:00. 500 שוטרים מאבטחים את האירוע ו-80 אלף חוגגים צפויים להשתתף בחגיגות. המצעד יעבור לאורך כל רחוב אבן גבירול ויסתיים בהפנינג המוני במתחם המערבי בפארק גני יהושוע. בהפנינג שיתקיים במקום יופיעו דנה אינטרנשיונל במופע שיופק במיוחד לאירוע, שלומי שבן, בנות פסיה וגלי עטרי. יתקלטו די. ג'י עופר ניסים ודי.ג'י עופר שרביט.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully