וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אסד: יבוא יום בו נכיר במדינת ישראל

שי שריג

22.6.2001 / 9:41

בראיון לטלוויזיה הצרפתית אמר הנשיא הסורי כי צבאו שוהה בלבנון לפרק זמן מוגבל בלבד; ביום שני הקרוב ייצא עם אשתו ומשלחת אנשי עסקים סורית לצרפת בנסיון לשפר תדמיתו במערב

נשיא סוריה, בשאר אסד, ייצא ביום שני הקרוב לביקור מתוקשר בצרפת, שיימשך שלושה ימים.

אתמול העניק בשאר את הראיון הראשון לתקשורת הצרפתית, ששודר ברשת הטלוויזיה השנייה במדינה. הוא הדגיש כי נוכחות הצבא הסורי בלבנון היא זמנית בלבד, ובהקשר אחר אמר כי אין ספק שסוריה תכיר במדינת ישראל, לכשייכון שלום צודק וכולל באזור. אסד הוסיף: "אני מאמין שבמוקדם או במאוחר, יבוא היום בו ישרור שלום אמיתי ובר-קיימא באזור. כתוצאה מהשלום הזה, אין ספק שתהיה הכרה בישראל".

אסד מגיע לצרפת זמן קצר לאחר שסוריה ביצעה היערכות מחודשת בלבנון והסיגה כוחות מביירות ומאזורים נוספים, כדי לאותת על רצונה בשיפור היחסים עם לבנון וכן כדי לצמצם את הביקורת בצרפת ובמערב על שליטתה בשכנתה. במהלך הביקור ינסה הנשיא הסורי לשפר את תדמיתה של סוריה במערב, בייחוד לאחר ההתבטאויות האנטישמיות האחרונות שהשמיע, שזכו לגינוי בינלאומי. בשאר גם יבחן דרכים לקידום שיתוף פעולה כלכלי עם המערב כדי להציל את הכלכלה הקורסת בבית.

הבכירים הצרפתיים עמם ייפגש בשאר, יקראו לו לעשות כל שביכולתו כדי לשמור על השקט בדרום לבנון ולא לתת לישראל תירוץ לבצע פעולת-נקם שתביא להידרדרות המצב הביטחוני באזור. מקורות בצרפת אומרים כי פאריס ביקשה מאסד להבהיר מחדש את עמדתו כלפי היהדות ואת העובדה שסוריה מכבדת את כל הדתות השמיות – בעקבות גל הגינויים שהתפשט ברחבי צרפת לאחרונה, לקראת הגעתו.

אל נשיא סוריה יתלוו סגן הנשיא ח'דאם, שר החוץ א-שרע ושר הכלכלה. כמו כן תצטרף אליו משלחת בכירה של אנשי עסקים סורית. גם לאשתו של בשאר, אסמה אלאחרס, הכינו בצרפת תוכנית ביקור נפרדת ומפורטת, הכוללת ביקור בבנק המרכזי בצרפת ובמקומות נוספים, ואולי גם בבית האופנה "פייר קרדאן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully