וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שווי מניות אי.די.בי שימכרו משפחות רקנאטי וקרסו - 400-250 מיליון דולר

הארץ

22.6.2001 / 9:26

בימים הקרובים צפויים בעלי המניות להודיע ליו"ר הקבוצה, ליאון רקנאטי, האם בכוונתם להצטרף למכירה; בין המתענינים בהשתלבות ברכישה: החברה לישראל ושטראוס השקעות; החברות מכחישות

בימים הקרובים צפויים בעלי המניות בקבוצת אי.די.בי להודיע ליו"ר הקבוצה, ליאון רקנאטי, על הכרעתם בדבר עתיד אחזקותיהם - כך אמרו אתמול מקורות בסקטור הפרטי.

ההערכות בסקטור העסקי הן כי אודי (4%) ומשפחתו (4%) רוצים למכור את מניותיהם. לני רקנאטי (באמצעות אמו 4%) נוטה להצטרף למכירה, ואיתו חלק ממשפחת קרסו.

חבילת המניות שבידי כל משפחת קרסו (15%) נאמדת ב-200-150 מיליון דולר. שווי החבילה שברשות משפחת קרסו, אודי רקנאטי ולני רקנאטי נאמד ב-400 מיליון דולר, בשקלול פרמיית שליטה. לפיכך העריכו אתמול בסקטור העסקי כי חבילת המניות שתימכר תהיה בשווי של 400-250 מיליון דולר.

עסקת המכירה תצא לפועל באמצעות ליאון רקנאטי (המחזיק עם אחותו ב-%8 ממניות הקבוצה), שיברור לו את השותפים המועדפים על ידו או ירכוש בשלב ראשון את המניות המוצעות.

המקורות הוסיפו כי ליאון רקנאטי מנהל מגעים עם מספר מצומצם של גורמים לרכישת המניות וכי עד סוף יולי יודיע מי יהיו שותפיו החדשים. לדבריהם, רקנאטי יכניס לכל היותר שני שותפים חדשים.

עוד ציינו אתמול בסקטור העסקי, כי בין המתעניינים בהשתלבות ברכישת המניות נמנות כמעט כל הקבוצות הגדולות במשק, בהן החברה לישראל ושטראוס השקעות. דובר חברות אלה הכחיש את המידע. חברות נוספות שהוזכרו כמתעניינות בהשתלבות באי.די.בי בחודשים האחרונים הן קבוצת שרם פודים קלנר (באמצעות פועלים השקעות), אפריקה ישראל והראל השקעות.

השליטה באי.די.בי מתאפשרת באמצעות חברת אחזקות פיננסיות המחזיקה 20% בחברת אי.די.בי ואשר נמצאת בבעלותה המלאה של משפחת רקנאטי. בחברה זו מחזיקים ליאון ומשפחתו (40%), אודי ומשפחתו (40%) ולני ומשפחתו (20%).

קבוצת אי.די.בי גרמה בחודשים האחרונים להתעניינות רבה במשק וההערכה היא שהיא נסחרת בשווי הנמוך ב-30% ("דיסקאונט") משווייה האמיתי. שווי השוק של הקבוצה כיום הוא 1.4 מיליארד דולר. האחזקות העיקריות של הקבוצה הן כלל תעשיות ודיסקונט השקעות, המחזיקות בחברות בנות במגוון תחומים - ביניהן כלל ביטוח, אזורים ובנק דיסקונט.

הקבוצה צפויה לעבור ארגון מחדש, שבמסגרתו מעוניין ליאון רקנאטי להביא למיזוג כלל תעשיות ודיסקונט השקעות בהדרגה לתוך חברת אי.די.בי פיתוח, ואת זו למזג לתוך אי.די.בי אחזקות.

לאחר מכן מתוכנן פיצול מחדש של החברות בקבוצה, לחטיבות או לחברות בנות על פי תחומי פעילותן.

לכל אורך התהליך, צפויה מכירה של חברות בנות שלא ייכללו בליבת העסקים החדשה שתוגדר באי.די.בי. בין החברות המועמדות למכירה מצויות אזורים, אלבר ואלרון. ועדה מקצועית אשר מונתה לבחון את הארגון מחדש בקבוצת אי.די.בי, אמורה להגיש את מסקנותיה עד סוף חודש יוני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully