וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהומות על רקע דתי במצרים בעקבות פרסום שערוריית מין

21.6.2001 / 15:13

המיעוט הקופטי הנוצרי התנגש עם המשטרה במהלך השבוע לאחר שפורסם כי כומר לשעבר קיים יחסי מין באיומים עם נשים בתוך מנזר; הקופטים טוענים כי העיתונות המוסלמית מגמתית ושיקרית

סיפור שפורסם בעיתונות המצרית בתחילת השבוע עורר מהומות אלימות בין נוצרים קופטים למשטרה. הקופטים זעמו על פרסום כתבה שטענה כי נזיר לשעבר נהג לפתות נשים לפגוש אותו בחשאי במנזר וצילם את המפגשים. הוא נהג לאיים עליהן לקיים עמו יחסי מין, אחרת יפרסם את התמונות.

הקופטים טוענים כי הכתבה היא עלילה מגמתית של העיתונות המוסלמית במדינה. כעסם מוזן מתחושת המירמור שהם חשים מאז הטבח ערב המילניום בו נרצחו 20 נוצרים בעיר קושח במצרים. כ-70 בני אדם נפצעו כשמתפללים יידו אבנים ובקבוקים על השוטרים שהגיבו באלות ובאמצעים אחרים. "כל הקופטים חיים תחת דיכוי במצרים", אמר אחד המתפללים הנוצרים, והסביר כי הם מבטאים את הכעס על כך ששני עיתונים פרסמו תמונות של הנזיר עם הנשים העירומות. הקופטים זעמו על כך שאם לא היה מדובר בנוצרי, תמונות מסוג זה לא היו מפורסמות לעולם בעיתונות המקומית השמרנית.

עורכם של שני העיתונים, ממדוע מהראן, עומד בימים אלה למשפט על השפלת הפלג הנוצרי במדינה והצתת סכסוכים אזרחיים ועונשו צפוי להיות 24 שנות מאסר. הקופטים עוקבים בעניין אחרי המשפט ומקווים כי אכן ייענש בחומרה על מעשיו. בינתיים ממשיכים הקופטים להתפרע ברחובות הערים כשהם מבצעים מעשי ביזה ופגיעה ברכוש. בימים אלה אמור בית משפט מצרי להחליט האם לפתוח מחדש את משפטם של 96 אזרחים בקשר לטבח בקושח, לאחר שרק 4 מהם הורשעו במעשים.

הנוצרים הקופטים המהווים כיום 6 אחוזים מהאוכלוסייה במצרים טוענים כי הם סופגים עלבונות מהרוב המוסלמי וכי הממשלה לא מעניקה להם רשיונות להקמת כנסיות חדשות. עוד טוענים הקופטים כי הם מופלים לרעה על ידי השלטונות, בצבא, במשטרה, במערכת החינוך ובתחומים אחרים. נושא דיכויים של הנוצרים במצרים עלה לכותרות כשפעיל זכויות האזרח, סעד אדין אברהים, נידון לשבע שנות מאסר, בשל כתיבתו על אפלייתם של המיעוט הקופטי במצרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully