וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: כי"ל מאבדת 3.4% בהשפעת אזהרת הרווח של פוטאש הקנדית

אילן מוסנאים

21.6.2001 / 14:53

פוטאש מחזיקה ב-9% ממניות כי"ל; המעו"ף יורד ב-0.6% במחזור של 132 מיליון שקל; ירידות חדות בקבוצת אי.די.בי; מסחר ער במניות הבנקים


העליות הבינוניות במדדים הכבדים בבורסה שאיפיינו את המסחר הבוקר נמחקות בשעות הצהריים, והמדדים נסחרים כעת בירידות שערים תוך מחזור דליל של 132 מיליון שקל.

מדד המעו"ף רושם כעת ירידה של 0.56% לרמה של 407.71 נקודות, ומדד ת"א 100 יורד ב-0.39% לרמה של 398.42 נקודות. התל-טק יורד ב-0.63%.

פעילים בשוק הסבירו כי המעבר לירידות נובע מההיחלשות בחוזים על הנאסד"ק ומהיפוך המגמה במסחר בבורסות אירופה, שפתחו באווירה חיובית ועוברים כעת לירידות.

מניית בנק המזרחי מרכזת היום מחזור ער של 8 מיליון שקל ועולה ב-1%. בתחילת השבוע פורסם כי בנק סיטיבנק האמריקאי מגלה התעניינות ברכישת השליטה בבנק. לעומתה, מניית בנק לאומי יורדת ב-0.4% במחזור של 6.5 מיליון שקל, ומניית בנק הפועלים נסחרת בירידה של 0.3% במחזור של 9 מיליון שקל.

קבוצת אי.די.בי מאשרת המיזוג ויורדת


מניית כי"ל מאבדת כ-3.4% במחזור של 5.5 מיליון שקל. פעילים בשוק ציינו כי כי"ל מושפעת לרעה מאזהרת הרווח שפירסמה החברה המתחרה של כי"ל, פוטאש הקנדית (שאף מחזיקה בכ-9% ממניות כי"ל).

פוטאש, יצרנית הדשנים הגדולה בעולם, הודיעה אתמול כי היא מנמיכה את תחזיותיה לרבעון ה-2 ב-15%, בשל שילוב של דולר קנדי חזק והחולשה במחירי מוצרי הניטרוגן והפוספטים בעולם.

מניית כלל תעשיות נסחרת בירידה של 2.8%, וכלל אלקטרוניקה יורדת ב-2.4%. אתמול אישרו הדירקטוריונים של שתי החברות את המיזוג ביניהן, במסגרת הרה ארגון שעוברת קבוצת אי.די.בי. כעת צריכות שתי החברות לקבל את אישור ביה"מ למהלך ואחריו יוכלו להתחיל בביצוע המיזוג.

גם יתר מניות קבוצת אי.די.בי שרשמו בפתיחה עליות נאות עוברות לירידות, כשמניית אי.די.בי אחזקות יורדת ב-0.8%, אי.די.בי פיתוח יורדת ב-2.6% ודסק"ש נסחרת בירידה של 2%.

פעילות ערה באג"ח להמרה


מניות הארביטראז', שפתחו אמש בנאסד"ק פערים חיוביים, נסחרות כעת במגמה מעורבת כשטבע עולה ב-0.8% במחזור של 12 מיליון שקל - הגבוה בבורסה, כור עולה ב-1% וסאיטקס מטפסת ב-5%. מנגד, מניית פורמולה יורדת ב-3% ואלרון יורדת ב-0.9%.

מניית דלתא עולה ב-4.3% למרות פער שלילי של 1.9% שפתחה בנאסד"ק. המניה נהנית מהמלצת "קנייה" שקיבלה מחברת נשואה זנקס. האנליסט חיים ישראל הפחית למניה את תחזיות הרווח ואת מחיר היעד מ-82 שקל ל-53 שקל. עם זאת, יש לציין כי מחיר היעד החדש הינו גבוה ב-50% ממחירה של המניה בבורסה.

איגרות החוב להמרה והמניות החדשות של החברה לישראל החלו להיסחר הבוקר, ובשעה זו מרכזת איגרת החוב מחזור של 8 מיליון שקל והמניות 3.3 מיליון שקל. מניית החברה לישראל (הוותיקה) נסחרת כעת בירידה של 0.2% במחזור של 2.2 מיליון שקל.

האג"ח להמרה של החברה לישראל אינן היחידות שמרכזות היום פעילות רבה, ובשעה זו נסחרת האג"ח להמרה של מדטכניקה ללא שינוי תוך שהיא מרכזת מחזור חריג של 2.5 מיליון שקל, והאג"ח להמרה של גיבור ספורט יורד ב-0.6% במחזור של 2 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully